به گزارش اخبار به روز مرند :در مراسمی با موضوع آشنایی با دیابت که به همت  انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی  شهرستان مرند  در محل فرمانداری برگزار شد . در این مراسم که به همراه صرف صبحانه بود ، در مورد فواید صرف صبحانه  اول وقت و استفاده از مواد غذایی مغزی شامل سبزیجات […]

به گزارش اخبار به روز مرند :در مراسمی با موضوع آشنایی با دیابت که به همت  انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی  شهرستان مرند  در محل فرمانداری برگزار شد .

در این مراسم که به همراه صرف صبحانه بود ، در مورد فواید صرف صبحانه  اول وقت و استفاده از مواد غذایی مغزی شامل سبزیجات و حبوبات در سفره غذایی، آشنایی با دیابت ، راههای پیشگیری و کنترل دیابت  دکتر فرید عبدل زاده از اعضای هیئت مدیره انجمن دیابت مرند و دکتر شیخ رئیس شبکه و بهداشت و درمان مرند در مورد اهمیت تغذیه سالم مطالبی را بیان کردند.

در ادامه این مراسم  کرمی معاون استاندار آذر بایجانشرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند توجه دولت را بر امر تامین سلامت خانواده ها در جامعه اولویت اول اقدامات مسئولین ذکر کرد و افزود هیچ جامعه ای توسعه نمی یابد بدون توجه به سلامت افراد در جامعه ..

برای تغذیه سالم و صبحانه :

قول میدبندم .

فردا صبح رتا با صبحانه شروع کنم ،فردا صبحانه سالم مصرف کنم ،یک نفر را که دو ستش دارم را هم روبان آبی کنم .

چند صبحانه سالم و خوشمزه :

۱- نان سنگک ۳۰تا ۶۰ گرم-یک قوطی کبریت پنیر صبحانه +گردو ۲ عدد +۱تا ۲ عدد گوجه یا خیار

۲-نان سنگک ۳۰ تا ۶۰ گرم ۱ عدد تخم مرغ آبپزشده +۱تا ۲عدد گوجهئ یا خیار +زیتون۴تا ۵ عدد

۳-عدسی نصف لیوان +۱ عدد سیب زمینی متوسط +فلفل دلمه ای یا قارچ +۱ قاشق مربا خوری روغن زیتون .

۴-کورن فلکس سبوس دار (غلات صبحانه)۰/۵تا ۱لیوان +۱لیوان شسر کم چرب +بادام ۶ عدد

۲۱۵      ۱۲۵