فرماندار ویژه شهرستان مرند خبر داد بودجه فرهنگی شهر 250 هزار نفری مرند 5 میلیون تومان بود فرماندار ویژه شهرستان مرند با انتقاد از اختصاص اعتبارات در بخش فرهنگ گفت: در سال گذشته برای برنامه‌های فرهنگی شهرستان 250 هزار نفری مرند 5 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته بود. به گزارشخبرنکار صداو سیما از مرند، تقی […]

فرماندار ویژه شهرستان مرند خبر داد
بودجه فرهنگی شهر 250 هزار نفری مرند 5 میلیون تومان بود
فرماندار ویژه شهرستان مرند با انتقاد از اختصاص اعتبارات در بخش فرهنگ گفت: در سال گذشته برای برنامه‌های فرهنگی شهرستان 250 هزار نفری مرند 5 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته بود.

به گزارشخبرنکار صداو سیما از مرند، تقی کرمی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با محوریت شعار سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در محل دفتر امام جمعه شهرستان مرند تدوین برنامه‌های فرهنگی و نهادینه کردن آن را در ادارات از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید برشمرد.

وی افزود: برنامه‌های فرهنگی نباید صرفا در بنر و شعار تبدیل شود بلکه با اجرای دقیق فرمایشات مقام معظم رهبری مطابق برنامه به پیش برویم و با اجرایی شدن اخلاق در ادارات و عملی شدن برنامه‌های فرهنگی شاهد توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در جامعه باشیم.

کرمی همچنین با انتقاد از اختصاص اعتبارات در بخش فرهنگ گفت: در سال گذشته برای برنامه‌های فرهنگی شهرستان مرند 5 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته بود که با این اعتبارات نمی‌توان در پیشرفت برنامه‌های فرهنگی موفق باشیم.

فرماندار ویژه مرند تجلیل از هنرمندان شاخص در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی، المپیادهای علمی را از برنامه‌های فرهنگی در شهرستان نام برد و گفت: نهادهای فرهنگی با تدوین برنامه‌های مهم فرهنگی و اشاعه آن در بین جوانان و خانواده‌ها در عملی کردن شعار سال خواسته مقام معظم رهبری گام‌های مثبتی در توسعه فرهنگی و اقتصادی و عزم ملی و مدیریت جهادی برداشته شود.

تجلیل از هنرمندان، معرفی مدیران لایق در ترویج آموزه‌های دینی و تکریم ارباب رجوع در ادارات، برگزاری همایش‌های ملی و استانی در معرفی چهره‌های شاخص مذهبی و علمی، تقویت کانون‌های فرهنگی مساجد، الگوسازی فرهنگ حجاب و عفاف از مراکز آموزش عالی، تبلیغ بر عدم استفاده از صوت‌های مزاحم در سطح شهر و معابر عمومی، برخورد با اصناف در ترویج فرهنگ مبتذل غرب و مراسم‌های عروسی با کارناوال‌های مزاحم در سلب آرامش و آسایش مردم از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.