دیدار جوانان توانمند تحت پوشش بهزیستی با معاون استاندار آذربایجان شرقی:طبق قانون باید ۳ درصد اشتغال معلولین در دستگاه ها صورت گیرد که تنها عده ای آنرا رعایت کرده اند

 

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : داودگرشاسبی معاون استاندار در دیدار با جوانان توانمند  تحت پوشش بهزیستی ضمن ابراز خرسندی از دیدار آنها  اظهار داشت: سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از معلولین است و برای این قشر حق و حقوق ویژه لازم است و باید از لحاظ قانونی و جنبه انسانی نگاه ویژه ای صورت گیرد .

فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه افزود : حمایت از جوانان دارای مشکلات جسمانی و پرورش توانمندی این افراد باید در راس برنامه ها ی بهزیستی قرار گرفته و تلاش برای رفع مشکلات و نیاز های آنها صورت گیرد . خاطر نشان کرد بهزیستی باید در جهت توانمندی افراد تحت پوشش خود از جمله در زمینه های علمی ، اقتصادی و ورزشی  برنامه ریزی داشته باشد

گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت : تکلیف خود می دانیم که در خدمت مجموعه بهزیستی باشیم و باید بهزیستی برای رفع مشکلات این قشر و شکوفایی توانمندی آنها برنامه ریزی داشته  و زیر ساخت های لازم را برای حضور بهتر آنها در جامعه فراهم کند .

در ابتدای این جلسه دکتر  حسین محمد زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند با اشاره وضعیت این سازمان در ارائه خدمات افزود: در شهرستان مرند تعداد ۴۰۲۶ معلول تحت پوشش وجود دارد . گفت  در حال حاضر۱۶۷۰ نفر دارای مشکلات جسمی و حرکتی  و تعداد۱۱۴۶ نفر دارای مشکلات ذهنی و بقیه مشکلات شنوایی ، گفتاری ، رفتاری و روانی هستند .

 

وی با اشاره به پرداخت هزینه پرستاری و یا نگهداری مستمر به خانواده ها افزود: تعداد ۱۱۰۰ نفر در منزل توسط خانواده ها نگهداری مستمر می شوند که هزینه آنها پرداخت می شود .

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند با  بیان اینکه تعداد  چهار مرکز نگهداری در شهرستان وجود  دارد گفت: ۲۶۰ معلول و سالمند به صورت شبانه روزی در مراکز نگهداری می شوند . خاطر نشان کرد، خدمات رسانی به دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش بهزیستی گفت:  هزینه تحصیلات دانشگاهی و تعداد ۱۴۰ دانش آموز تحت پوشش وجود دارد که هزینه آنها توسط این سازمان پرداخت می شود .

 

وی با اشاره به حمایت برخی دستگاهها از اشتغال معلولین گفت : طبق قانون باید ۳ درصد اشتغال معلولین در دستگاه ها صورت گیرد که  تنها عده ای آنرا رعایت کرده اند  . مناسب سازی شهر برای ورود بهتر این افراد در سطح جامعه گفت: از جمله مشکلات عمده معلولین بحث مناسب سازی شهر است که در بسیاری از موارد با مشکلاتی مواجهه هستیم و در قانون جدید مصوبه دولت حمایت از معلولان تاکید شده است .از مهمترین در خواستهای معلولین برشمرد

DSC_0002 DSC_0006 DSC_0008 DSC_0009