معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مرند از افزایش شش درصدی مصرف برق و قطعی دو ساعته روزانه برق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  اخبار به روز مرند :داود گرشاسبی صبح سه شنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان مرند با اشاره به افزایش مصرف برق در این شهرستان اظهار داشت: طبق اعلام کارشناسان اداره توزیع نیروی برق شهرستان، به دلیل افزایش شش درصدی مصرف برق و گرمای هوا، روزانه به مدت حداکثر دو ساعت در مناطق مختلف شهرستان مرند جهت جبران نیروی برق خاموشی اعمال خواهد شد.

وی افزود: به دلیل آگاهی مردم از زمان قطعی برق، شهروندان می توانند با مراجعه به سایت توزیع برق آذربایجان به نشانی www.ezepdico.ir مراجعه کرده و به صورت روزانه از نواحی قطعی برق مطلع شوند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه به مشکل کم آبی در روستاهای این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر در برخی از روستاهای شهرستان مرند به دلیل استفاده غیرمجاز روستاییان از آب شرب به عنوان آب آبیاری باغها و مزارع خود دچار کم آبی هستند و روزانه به طور متوسط در این روستاها ۳ساعت آب شرب تامین می شود.

وی گفت: در صورت عدم مدیریت خانواده ها در مصرف برق و آب در ماه های آینده با مشکل قطعی آب در شهرها و روستاهای مرند شاهد خواهیم بود.

گرشاسبی در پایان به لزوم ایجاد مکانی برای فرود هلی کوپتر در زمان های اضطراری تایید کرد و گفت : با بررسی های انجام یافته توسط هوافضا، دو مکان یکی در شهرک ولیعصر و دیگری در روبه روی شهرک صنعتی شماره یک مرند تایید شده که باید سریعا این دو محل برای فرود زمان های اضطراری هلی کوپتر آماده شوند.