فرماندار ویژه مرند: طرح‌های نیمه‌تمام مرند تا آخر امسال تکمیل می‌شود فرماندار مرند گفت: کلیه طرح‌های نیمه‌تمام با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این شهرستان تا آخر امسال با تخصیص اعتبارات لازم تکمیل و بهره‍‌برداری خواهد شد. به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند، تقی کرمی در جمع اهالی روستای «شوردرق» از توابع بخش مرکزی شهرستان مرند […]

فرماندار ویژه مرند:
طرح‌های نیمه‌تمام مرند تا آخر امسال تکمیل می‌شود

فرماندار مرند گفت: کلیه طرح‌های نیمه‌تمام با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این شهرستان تا آخر امسال با تخصیص اعتبارات لازم تکمیل و بهره‍‌برداری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند، تقی کرمی در جمع اهالی روستای «شوردرق» از توابع بخش مرکزی شهرستان مرند اظهار کرد: دولت تدبیر و امید برای محرومیت‌زدایی از مناطق محروم روستایی توجه خاصی دارد.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به قرار گرفتن روستای «شودرق» در مسیر بزرگراه تبریز ـ مرند ـ بازرگان و وجود باکس خط ریلی راه‌آهن در ورودی این روستا گفت: با پیگیری‌های نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و مساعدت‌های اداره کل راه‌آهن این مشکل برطرف شده و شاهد روان‌سازی اهالی در این مسیر خواهیم بود.

وی بحران آب آشامیدنی را در این شهرستان مشکل اساسی برای اهالی و مسئولان ذکر کرد و افزود: امسال برای مجتمع آبرسانی روستاهای پیام ـ شوردرق ـ سیوان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ استانی، ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته و تا سال آینده مشکل آب حل خواهد شد.

کرمی در ادامه با انتقاد از عملکرد ضعیف اداره ورزش و جوانان همچنین کمبود فضاهای ورزشی برای ۲۵۰ هزار نفر جمعیت این شهرستان به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان اظهار کرد: متاسفانه بیش از هشت سال است ورزشگاه ۵ هزار نفری مرند تنها با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی به حال خود رها شده و این در حالی است تنها ورزشگاه در این شهر با قدمت بیش از ۶۰ سال قادر به پاسخگویی جوانان و شهروندان مرندی نیست.

فرماندار ویژه مرند، از اختصاص ۱۱ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال برای تکمیل شهرک دامپروری مرند و یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال برای انتقال خط برق به منطقه یکانات خبر داد و از مسئولان خواست با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعهدات بی‌مورد برای ارائه خدمات عمرانی در مردم ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه مردم در نظام سلامت شاهد یک تحول چشمگیر هستند، خاطرنشان کرد: اقدامات دولت در بخش دارو و درمان برگ زرینی در کارنامه آن است.

کرمی گفت:دولت با اجرای طرح تحول سلامت و تلاش برای پایداری اقتصاد روستاها سعی در رفع دغدغه‌های مردم دارد و بر این اساس باید بر توسعه متوازن شهر و روستا تاکید شود.

uvs141029-051 ۸۱۳۵۷۴۸۲-۶۰۲۷۴۷۱ download (3) download (4) IMAGE634241975206197500 IMAGE635386194257379005 images