فرمانده انتظامی مرند از تلاش پلیس برای برگزاری چهارشنبه آخر سال بی‌خطر خبر داد. به گزارش خبرنگار صداو سيما از مرند، فرهنگ نوروزی در جمع دبیران و اولیاء دانش آموزان دبیرستان فرزانگان این شهرستان با اشاره به حوادث تلخی که در سال‌های گذشته برای جوانان رخ داده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی […]

فرمانده انتظامی مرند از تلاش پلیس برای برگزاری چهارشنبه آخر سال بی‌خطر خبر داد.

به گزارش خبرنگار صداو سيما از مرند، فرهنگ نوروزی در جمع دبیران و اولیاء دانش آموزان دبیرستان فرزانگان این شهرستان با اشاره به حوادث تلخی که در سال‌های گذشته برای جوانان رخ داده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های پلیس و خانواده ها پایان خوش چهارشنبه آخر سال است از والدین خواست تا حرکات و رفتار فرزندان خود را کنترل و آنها را از خطرات استفاده از مواد پرخطر آگاه سازند و هیچ لذتی را با لذت سلامتی عوض نکنند و آزار و اذیت دیگران را وسیله ای برای شادی خود قرار ندهند.
وی افزود: برخی از افراد در ایام پایانی سال با خیال اینکه پلیس کاری به آنها نخواهد داشت، انواع ناهنجاری ها را در جامعه به وجود می‌آورند که این کار نارضایتی عموم جامعه را در پی دارد که انتظار دارند پلیس با اینگونه افراد برخورد کند . بر همین اساس پلیس با اجرای برنامه‌های مختلف و تدوین طرح‌های انتظامی سعی در حفظ حقوق شهروندی دارد و با آنانکه آرامش و آسایش شهروندان را مخدوش کنند، مقابله می‌کند.
نوروزی افزود: جوانان نیازمند به آموزش درباره خطرات استفاده از مواد منفجره ، آتش افروزی و مشکلاتی از این قبیل می باشند. والدین باید در این راستا مسئولیت بیشتری را بپذیرند و بیشتر به فکر سلامت کودکان خود باشند. می‌توان گفت در بسیاری از حوادث، دلیل اصلی انتظار والدین از فرزندان خود بوده است. لذا آموزش به جوانان در مورد خطرات احتمالی ناشی از مواد منفجره و محترقه و حوادث احتمالی ناشی از آتش بازی نقش مهمی در جلوگیری از بروز حوادث ناگوار در ایام پایانی سال دارد، انتقال اطلاعات مربوط به اصول پیشگیری از حوادث به جوانان نقش مهمی در پیشگیری از بروز حوادث دارد.
وی گفت: یکی از عوامل ضروری برای پیشگیری از حوادث و اتفاقات، ارتقای سطح آگاهی مردم و خصوصاً گروه‌های در معرض خطر است، معلومات، آگاهیها، نگرش، اعتقادات و باورهای افراد در مورد هر موضوعی نظیر حوادث چهارشنبه سوری عوامل مستعدکننده رفتار سالم و پیشگیری از این حوادث را تشکیل می دهد. این عوامل در فرد ایجاد انگیزه می نمایند تا رفتار خود را تغییر دهد و از بروز این حوادث جلوگیری کند.
فرمانده انتظامی مرند مرکز فوریت‌های پلیس 110 را پل ارتباطی پلیس با مردم دانست و گفت: پلیس ضمن برخورد با عرضه کنندگان مواد محترقه در سطح شهرستان به صورت شبانه روز آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی از طریق فوریت‌های پلیسی 110 است.