فرمانده سپاه آذربایجان شرقی در آیین بزرگداشت نهم دی ماه سالروز میثاق با ولایت در مرند، گفت: تاریخ آزمایشگاه بشر است و حوادث سال ۸۸ باید هر ساله به مردم بازگو شود تا ابعاد آن برای ملت روشن تر شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، عابدین خرم افزود: اکنون بعد از گذشت ۹ سال از وقایع سال ۸۸ ابعاد تازه تری از آن اتفاقات کالبد شکافی شده و طراحی اصلی دشمن آشکارتر شده است.

وی اظهارداشت: دشمن خارجی با تکیه بر افراد فریب خورده داخلی شش ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از رنگ اعتمادی مردم سوء استفاده کرده و از آن رنگ برای شناسایی افراد خودی بهره گرفت.

سردار خرم ادامه داد: تجربه نشان داده است که در هر ۱۰ سالگی انقلاب اسلامی فتنه ای برای فروپاشی این نظام انجام شده است که در سال سال ۸۸ هشت در ۳۰ سالگی انقلاب، فتنه ای با عنوان تقلب در انتخابات از طرف برخی افراد داخلی عنوان شد که نقشه اصلی براندازی نظام بود.

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: در سال جاری مقام معظم رهبری نسبت به مردم از احتمال وجود فتنه ای جدید در طی سال آینده هشدار داد که باید مردم و به خصوص جوانان باید هوشیارتر و دقیق تر نسبت به مسائل کشور باشند.

سردار خرم در ادامه قانون را به عنوان فصل الخطاب همه موارد کشور عنوان و بیان کرد: در سال ۸۸ فتنه گران قانون را رعایت نکردند و موجب مختل شدن امورات کشور شدند که اگر در ابتدای کار افراد فریب خورده داخلی بر قانون مقید بودند دشمن نمی توانست بر داخل نفوذ پیدا کند.