فرمانده سپاه عاشورا: در همایش بسیج وسانه در منطقه آزادارس : رواج گفتمان اسلامی نیازمند حضور قدرتمند رسانه است فرمانده سپاه عاشورا دگفت: اگر ما بخواهیم اندیشه پاک اسلامی را به عنوان گفتمانی قدرتمند در دنیا رواج دهیم نیاز به رسانه‌هایی قوی و خبرگان رسانه داریم. به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : غلام […]

فرمانده سپاه عاشورا: در همایش بسیج وسانه در منطقه آزادارس :
رواج گفتمان اسلامی نیازمند حضور قدرتمند رسانه است

فرمانده سپاه عاشورا دگفت: اگر ما بخواهیم اندیشه پاک اسلامی را به عنوان گفتمانی قدرتمند در دنیا رواج دهیم نیاز به رسانه‌هایی قوی و خبرگان رسانه داریم.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : غلام عسگر کریمیان صبح امروز در همایش بزرگ بسیج و رسانه آذربایجان‌شرقی در منطقه آزاد ارس اظهار کرد: اگر بسیج دارای رسالت جهانی است و می‌خواهد برای تشکیل حکومت جهانی اسلام قدم بردارد و اگر به برکت خون شهدا بسیج به عنوان مدل فراسوی مرزها مطرح شده است، این همه فعالیت تاثیرگذار رسانه‌ها و خبرنگاران را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه امروز صدای دلنشین تفکر بسیجی در تمام دنیا طنین‌انداز شده و بسیج از محورهای اساسی قدرت و اقتدار ملی جمهوری اسلامی است، باید گفتمان رسانه و ولایت طوری تبیین شود که اصحاب رسانه بتوانند به بهترین نحو به رسالت خود پرداخت کنند.

فرمانده سپاه عاشورا اظهار کرد: چون بسیج تاثیرگذار است و هم در ماموریت‌های امنیتی و هم در عرصه نبرد نرم توانسته است نقش‌آفرینی کند، مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و باید تلاش کنیم این قله را حفظ کنیم.

کریمیان افزود: یادمان نرفته بسیج و مقاومت مردمی چطور در اوایل انقلاب در مقابل زیاده‌خواهی‌های قومیت‌های مختلف و گروهک‌های التقاطی و منحرف، منافقین و افکار لیبرالیستی و کمونیستی ایستادگی کرد و اصلی‌ترین عامل شکست و زمین‌گیر شدن ارتش تا دندان مسلح عراق در یک جنگ نیابتی و نابرابر شد.

وی اظهار کرد: در دوران سازندگی نیز تشدید تمهیدات بسیج و تفکر بسیجی توانست کارهای بزرگی انجام دهد؛ به طوری که مقام معظم رهبری فرمودند، بسیجی بودن به داشتن لباس و ظاهر خاصی نیست؛ بلکه هر کسی در هر نقطه‌ای از کشور برای اسلام دل بسوزاند و تلاش کند او بسیجی است.

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: اشاعه تفکر بسیجی بسیار مهم است و طرح کردن گفتمان ولایت که اصلی‌ترین چالش غرب است یکی از وظایف حساس و اساسی اصحاب رسانه می باشد که در پاره‌ای موارد مغفول مانده است.

کریمیان خاطرنشان کرد: وقتی از بیرون و فراسوی مرزها به ایران نگاه می‌کنیم ولایت ستاره تابناکی است که مسیر و نقشه راه را ترسیم می‌کند و این ستاره درخشان‌تر از سایر پایه‌های حرکت انقلاب اسلامی است.

DSCF9165

 
 

اشاعه تفکر بسیجی توسط رسانه‌ها نوعی جهاد است

پیشکسوت مطبوعات استان آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه به نمایندگی از اهالی مطبوعات استان گفت: تلاش و مجاهدت صادقانه در عرصه گسترش تفکر انقلابی و بسیجی در جامعه رسانه‌ای نوعی جهاد محسوب می‌شود.

احمد بادیران تصریح کرد: ما تلاشگران جبهه رسانه‌ها باید بیش از پیش متوجه باشیم که امروز دشمنان انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از امپراطوری رسانه‌ای در جهان اسلام دست به تهاجم و شبیخون فرهنگی علیه کشور ما زده‌اند.

وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند با همگام شدن با بسیج، تفکر انقلابی و ارزشی را در جامعه گسترش داده و برای بصیرت‌افزایی در لایه‌های مختلف اجتماع نقش انحصاری و تعیین‌کننده‌ای داشته باشند.

سردبیر روزنامه فجر آذربایجان یادآور شد: اکنون که همزمان با هفته بسیج، بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی سومین سال فعالیت خود را به همت برادران مسئول سپاه عاشورا در استان آغاز می‌کند لازم است برای تحکیم وحدت رویه و اخوت بین همه صاحبان قلم و فعالان رسانه‌ها گام برداریم.

بادیران استقبال جامعه استان از بسیج و عضویت در بسیج رسانه را یکی از ظرفیت‌های ارزشمند آذربایجان‌شرقی خواند و ادامه داد: با سیاستگذاری‌های مناسب استانی بسیج رسانه با حداکثر ظرفیت و اثربخشی فعالیت می‌کند و این مهم نتایج مثبت و ارزشمندی را در آگاهی‌بخشی ارزشی و انقلابی به مردم دارد.

وی اظهار کرد: ما روزنامه‌نگاران و سنگرنشینان رسانه‌ها معتقدیم بسیج و رسانه‌ها می‌توانند با ایجاد پیوند عاطفی بین مردم و مسئولان نظام در تقویت ارزش‌های اسلامی و الهی سهمی بزرگ داشته و مانع شکل‌گیری ضدارزش‌ها در جامعه شوند.

این روزنامه‌نگار باسابقه در پایان متذکر شد: در برهه کنونی وظیفه داریم برای مقابله با توطئه‌های دشمنان در عرصه رسانه‌ای و فضای مجازی، قدرتمندتر از گذشته وارد عرصه شویم که یکی از این راه‌ها تجهیز رسانه‌ها و مطبوعات به ابزار ایمان و اعتقاد است.