در آستانه فرارسیدن گرامیداشت هفته هفته بسیج  ،نشست خبری  اصحاب رسانه با فرمانده سپاه شهرستان مرند در محل حوزه ی مقاومت سپاه برگزار شد.  به گزارش خبرگزاری فارس از مرند :در این نشست  ، ابتدا حجت الاسلام برزگر ضمن تبریک هفته بسیج و ذکر احادیث درباره ی ائمه اطهار و علل قیام سیدالشهدا(ع)گفت:امام حسین (ع) […]

 در آستانه فرارسیدن گرامیداشت هفته هفته بسیج  ،نشست خبری  اصحاب رسانه با فرمانده سپاه شهرستان مرند در محل حوزه ی مقاومت سپاه برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از مرند :در این نشست  ، ابتدا حجت الاسلام برزگر ضمن تبریک هفته بسیج و ذکر احادیث درباره ی ائمه اطهار و علل قیام سیدالشهدا(ع)گفت:امام حسین (ع) هرگز به سوی باطل و ضلالت نگرایدند. قدرت و پایداری بسیج هم در همین یک جمله خلاصه می شود که بسیج همواره به دنبال حق و پیرو ولایت بوده است و از این مسیر هرگز منحرف نشده است. برخلاف دوران ائمه اطهار که مردم از ایشان حمایت نکردند، بسیج ، امروز پشتیبان ولایت است و با حمایت و همراهی بسیج این انقلاب بالیده است و امید است که به همت ایشان پرچم اسلام و انقلاب به دست صاحب اصلی آن ، حضرت ولی عصر سپرده شود.

در ادامه ی جلسه  فرمانده سپا ه ناحیه مرند در  سخنانی  با اشاره به نقش حضور بسیج در حفظ و حراست ازدست آوردهای انقلاب اسلامی گفت وی افزود بسیج برای ادامه فعالیتهای خودش در بخش های مختلف فرهنگی – اقتصادی و حضور در مواقع نیاز انقلاب اسلامی همیشه پیشرو بوده و این همان نقاط قوتی از برکات نظام به رهبری حضرت امام رحمت اله عیه تشکل یافت و هشت سال دفاع مقدس توسط همین جوانان پالک و برومند و استامت وپایداری مردم به پیروزی رسید و الان هم دشمنان اسلام از حضور بسیج  نتوانستند به اهداف و توطئه های شوم خود در بکار بردن جنک نرم و تهاجم فرهنگی و تهدیدات و تحریم های اقتصادی دست یابد

سرهنگ پاسدار علی قویدل در ادامه افزود : اگر تفکر بسیجی در جامعه و در بین مردم و مسئولین حاکم شود کل مشکلات ما حل خواهد شد. مدیریت جهادی که امسال نیز به این نام نامگذاری شده است همان عصاره ی تفکر بسیج است.

وی همچنین اشاره ای هم بر فعالیت های بسیج در این شهرستان داشت وگفت بسیج در کنار سایر نیروهای مسلح و وفرهنگی برای ادامه رسالت خودش که درس آموخته مکتب قیام امام حسین (ع) ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بعد های مختلف فرهنگی وآموزشی  گفت :  در این راستا بیش از ۸۷ هزار نفر نیروی بسیج سازمان یافته وآمار بسیجیان شناسنامه دار در شهرستان مرند ذکر کرد و افزود :البته از دیدگاه ما این رقم بدون شناسنامه به بیش از ۲۵۰ هزار نفر می رسد اما از دیدگاه مقام معظم رهبری همه شهروندان که در صحنه حضور دارند بسیجی هستند هرچند شناسنامه دار نباشند.

سرهنگ قویدل برنامه های هفته ی بسیج را در قالب ۲۵۰ برنامه و ۶۰برنامه شاخص به این ترتیب اعلام کردند:

۸یادواره شهدا، ۱۶ برنامه ورزشی، ۱۲۵مراسم بزرگداشت، ۴۳ نشست بصیرت، همایش شکوه و مقاومت در ۵ آذر ماه، همایش ائمه جماعت در ۲۸ آبان در مسجد قیام، برنامه میقات حضور جمعه قبل از خطبه های نماز جمعه.

برنامه های شمال غرب هفته ی بسیج نیز شامل: برپایی اردوی شمال غرب و راهیان نور، دیدار با خانواده های شهدا، رزمندگان و ایثارگران ، اعزام تیم های بسیج جامعه ی پزشکی در طول هفته به مناطق محروم و…خواهد بود.