مرند – فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند از اجرای طرح «نگهبان محله» جهت تامین امنیت بیشتر در روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :سرهنگ کاظم دهقانی در مراسم گرامیداشت روز دهیاری ها که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند برگزار شد، با تقدیر از همکاری دهیاران با نیروی انتظامی ابراز داشت: مورد و مساله خاص امنیتی در روستاهای شهرستان مرند وجود ندارد که دغدغه مردم و مسئولان باشد.

وی با اشاره به اینکه دهیاران اولین حلقه وصل مردم با دولت هستند، تاکید کرد: از دهیاران می خواهیم همکاری بیشتری را با نیروی انتظامی داشته باشند، برخی مسایل و مشکلات موجود در روستا با ریش سفیدی قابل حل است و نیازی به تشکیل پرونده قضایی نیست.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی اقدامات پیشگیرانه ای در جلوگیری از وقوع جرائم، انجام می دهد، اجرای طرح «نگهبان محله» در روستاها حلال بسیاری از مشکلات است که از دهیاران می خواهیم با تبیین این مساله در بین مردم، نسبت به اجرای این طرح ما را یاری کنند.

سرهنگ دهقانی ادامه داد: حضور برخی افراد مشکوک در روستاها به نیروی انتظامی اطلاع داده شود تا گشت های انتظامی با بررسی اجمالی، نسبت به جلوگیری از وقوع جرائم پیشگیری شود.

وی در بخش دیگری مشکل کم آبی را از دیگر مشکلات فعلی روستاها دانست و گفت: مشکل کم آبی در روستاها باید مدیریت شود، در گذشته تقسیم آب در برخی روستاها مشکل آفرین شده بود که باید از ایجاد اختلاف بین روستائیان در این زمینه جلوگیری شود.