فرمانده انتظامی مرند خبر داد کشف 18 فقره سرقت از داخل خودرو در مرند فرمانده انتظامی مرند از دستگیری سارقان حرفه‌ای و اقرار وی به بیش از 18 فقره انواع سرقت داخل خودرو خبر داد. به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند فرمانده انتظامی مرند با اعلام این خبراظهار کرد: به دنبال وقوع سرقت های […]

فرمانده انتظامی مرند خبر داد

کشف 18 فقره سرقت از داخل خودرو در مرند

فرمانده انتظامی مرند از دستگیری سارقان حرفه‌ای و اقرار وی به بیش از 18 فقره انواع سرقت داخل خودرو خبر داد.

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند فرمانده انتظامی مرند با اعلام این خبراظهار کرد: به دنبال وقوع سرقت های متعدد داخل خودرو در سطح شهرستان این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت که در ادامه تحقیقات لازم در خصوص دستگیری سارق ادامه پیدا کرد.

این مقام انتظامی افزود: عوامل انتظامی شهرستان به صورت گسترده به طور محسوس و نامحسوس در حال انجام تحقیقات بوده‌اند که خبر سرقت یک دستگاه خودرو پراید به مرکز فوریت‌های پلیس 110 اعلام می‌شود و متعاقب آن طرح مهار در سطح شهر مرند اجرا و خودرو با دو نفر سارق در جاده «مرند – تبریز» متوقف و دو نفر سارق دستگیر و به پلیس آگاهی هدایت شده‌اند.

وی اعلام داشت: پس از انتقال متهمان دستگیر شده به پلیس آگاهی تحقیقات لازم صورت و خود را «ع- الف» و «ی – ش» معرفی کردند و در تحقیقات خود به سرقت خودرو از شهرستان اعتراف کرده و در این خصوص پرونده امر تشکیل و تحویل مقام قضایی شد و پس از انجام تحقیقات کامل‌تر متهمان در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شدند.

نوروزی تصریح کرد: با توجه به سابقه‌دار بودن نامبردگان از آنان تحقیقات جامعی به عمل آمد ابتدا منکر هر گونه سرقت دیگر شده اما با رویت مستندات نامبردگان به بیان واقعیت نهایتاً لب به اعتراف گشوده و به 10 فقره سرقت داخل خودرو از شهرستان مرند و هشت فقره سرقت خودرو از سطح تبریز اعتراف کرده‌اند و اعلام داشتند تمام خودرو های سرقتی را بعد از برداشتن لوازم در محل‌های خلوت به صورت بلاصاحب رها می‌کردند.

فرمانده انتظامی مرند خاطرنشان کرد: با همکاری متهمان تمام محل‌های سرقت تائید و مالباختگان شناسایی شدند و پس از تشکیل پرونده، متهمان به دادسرا اعزام که از آن طریق با قرار صادره مناسب روانه زندان شدند.

وی گفت: عدم استفاده مالکان خودرو از سیستم‌های ایمنی و هشدار‌دهنده، نگهداری وسائل قیمتی، وجه نقد، اسناد و مدارک در داخل خودروها و پارک کردن خودروها در محل‌های خلوت و کم تردد را عاملی برای سرقت دانست و از شهروندان خواست با رعایت اصول ایمنی و توجه به هشدارهای پلیسی در حفظ اموال خود بکوشند و تمام موارد مشکوک را بدون فوت وقت با مرکز فوریت‌های پلیس 110 در میان بگذارند