به گزارش اخبار به روز مرند:فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه  ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان که با حضور دکتر بهبودی رئیس سازمان مدیریت و بر نامه ذیری استانداری  آذر بایجان شرقی ، مسئولین ادارات در  محل فرمانداری برگزازار می شد بر اصلاح هسته های موجود در سند تدبیر و توسعه این شهرستان تاکید کرد. علیار راستگو  در […]

به گزارش اخبار به روز مرند:فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه  ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان که با حضور دکتر بهبودی رئیس سازمان مدیریت و بر نامه ذیری استانداری  آذر بایجان شرقی ، مسئولین ادارات در  محل فرمانداری برگزازار می شد بر اصلاح هسته های موجود در سند تدبیر و توسعه این شهرستان تاکید کرد.

علیار راستگو  در افزود: از مجموع هفت هسته عنوان شده در سند تدبیر و توسعه شهرستان مرند چهار هسته در حال عملیاتی شدن است.گفت با توجه به ظرفیت های موجود در این شهرستان باید در تدوین سند تدبیر و توسعه دوم برای شهرستان پروژه بر اساس این پتانسیها در بحشهای مختلف گردشگری ،آثار تاریخی ،فرهنگی واجتماعی و صنعتی مورد نظر گرفته ئشود

معاون استاندار آذر بایجان شرقی همجنین  اظهار داشت در طرحهای کشاورزی ، آب رسانی به مزارع، حوزه بهداشت و درمان و  تجهیز ساخت مدارس در این شهرستان اقدامات قابل توجهی انجام شده است.که در استان رسته دوم را در جذب خیرین مدرسه ساز را نیز به خود اختصاص داغده است

وی در ادامه با اشاره به احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان را گام مهم دیگری در توسعه منطقه ذکر کرد و خاطر نشان

سه مورد به ظر فیتهای  ۱۰۰، ۱۰ ، ۱۰ مگا وات با سرمایه گذاری بخش خصوصی واگذاری زمین در شهرک صنعتی شماره شهرستان مرند هستیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی در مورد  بازگشایی محور مرند – ایواوغلی گفت: با پیگیریهای صورت گرفته توانستیم ۹ کیلومتر از مسیر محور مرند – ایواوغلی را زیر بار ترافیک ببریم که چهار کیلومتر مسیر در آینده ای نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول دولتی در شهرستان مرند نبودن سیلو را یکی از مشکلات اساسی برای نگهداری گندم  با داشتن زمین های کشت مزارع به مقدار ۱۱ هزار هکتار  بناچار  مجبور به انتقال گندم به سایر شهر های استان می باشیم ،اظهار امیداری کرد  که با ورود بخش خصوصی و احداث سیلوی ۲۵۰۰ تنی در شهرستان این مشکل برطرف شده است.

فرماندار ویژه شهرستان با اشاره بهرفع مشکل فاضلاب گفت: بوی متعفن فاضلاب شهر مرند که مردم ساکن در اطراف آن را دچار مشکل کرده بود با تقویت سیستم تهویه فاضلاب مشکل برطرف شده و مجوز احداث مدول دوم فاضلاب شهر مرند اخذ شده که به زودی مورد کلنگ زنی قرار خواهد گرفت .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش برای رفع موانع تولید در شهرستان گفت: در راستای رفع مشکلات حوزه تولید و بررسی مشکلات این حوزه تاکنون چندین مورد جلسه برگزار شده و از بسیاری از واحد های تولیدی در شهرستان بازدید بعمل آمده است .

راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آماده بودن شهرک صنعتی شماره دو گفت: فاز دوم شهرک صنعتی شماره دو مرند برای واگذاری جهت سرمایه گذاری آماده است و از سرمایه گذاری که در جهت اشتغال زایی و تولید باشد حمایت می کنم.

DSC_0001 DSC_0003 DSC_0005 DSC_0008DSC_0010 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013