به گزارش اخبار به روز مرند:نخستین جلسه شورای اداری شهرستان مرند با حضور  حجت السلام نعمت زاده امام جمعه شهرستان ، دکتر حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ، و روسای  ادارات شهرستان به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل سالن کنفرانس فرمانداری  برگزار شد . فرماندار ویژه شهرستان مرند با […]

به گزارش اخبار به روز مرند:نخستین جلسه شورای اداری شهرستان مرند با حضور  حجت السلام نعمت زاده امام جمعه شهرستان ، دکتر حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ، و روسای  ادارات شهرستان به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل سالن کنفرانس فرمانداری  برگزار شد .

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی اظهار داشت : در انتخاب نام سال توسط مقام معظم رهبری هر کلمه آن دارتای بار معنایی و فلسفی زیادی است و دولت بدون مردم معنا و مفهومی ندارد .

کرمی افزود : سال ۹۴ ، سال انتخاباتی مهم و سرنوشت سازی برای کشور است و از ارکان مهم و حساس است که توسط مردم اجرا خواهد شد و همچنین در سال جاری نتیجه مذاکرات هسته ای مشخص خواهد شد و در این زمینه و داشتن شرایط در کشور دولت و ملت با هودلی و همزبانی خواهند توانست مشکلات را پشت سر بگذارند .

وب با بیاناینکه در سال جدید تکر یم ارباب رجوع و برخورد مناسب روسای دستگاه ها و حتی کارمندان ادارات مورد ارزیابی و رصد خواهد شد افزود: تدر سالی که مقام معظم رهبری سال همدلی و و هم زبانی دولت و مردم ،عامل با ارباب رجوع و برخورد مناسب با آنها از ضروریات لازم در هر دستگاهی است و همگی موظف به احترام و انجام امورات ارباب رجویان به صورت قانونی هستیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند با اشاره به سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی اظهار داشت : اولین سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی در طی روز های اتی اتفاق خواهد افتاد و سفر دولت تدبیر و امید به استان با سفر دولتهای قبل تفاوتهای زیادی خواهد داشت .

کرمی اظهار داشت : در سفر دولت قبل تمامی اعضا کابینه به تمامی استانها سفر می کردند وجلسات هیات دولت در آنجا تشکیل می شد ولی در دولت تدبیر و امید فقط وزرا و معاونانی که لازم است در سفر حضور داشته باشند سفر خواهند کرد .

 

 

وی افزود : دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی و حساب و کتاب دقیق عمل می کند و به وعده هایی که نتواند عمل کند ، وعده ای نمی دهد و دولت مصمم است پروژه هایی را تعریف کند که در دو سال یا ۱۰۰ درصد و یا فازی از آن که قابل خدمات دهی باشد را تعریف یا اجرا کند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی ابراز داشت : با وجود تحریمهای ظالمانه بر علیه کشورمان و فروش کمتر نفت و با توجه بهکار کارشناسی دولت ، برای اولین بار اعتبار دولت برای شهرستان از محل تملک دارائیها ۹۰ درصد ، ماده ۱۸۰ ملی ۸۰ درصد و ماده ۱۸۰ و مدیریت بحران ۴۵ درصد اختصاص یافته است که در سطح شهرستان بی نظیر است .

تقی کرمی همچنین با اشاره به حمایتها و توجه دولت تدبیر و امید برای شهرستان در جهت اجرای پروژه ها اظهار داشت : اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث کارخانه الیاف شیشه که وجود آن پتانسیل بزرگی برای شهرستان است ، اختصاص مبلغ ۳۸ میلیارد تومان برای انتقال آب ارس به دشتهای هرزندات و گلفرج و .. ، اختصاص مبلغ ۸ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه مرند _جلفا در سال ۹۳ فقط برای شهرستان مرند که بی سابقه است و این حرکت دولت تدبیر و امید آنم در شهرستان نشان از کار کارشناسی و دقت دولت در دخل و خرج کشور و همت دولت در اتمام پروژه های دارد .

ایشان در ادامه سخنان با اشاره به انتخاب فرمانداری شهرستان مرند به عنوان فرماندار نمونه بیان کرد : فرمانداری شهرستان مرند در جذب اعتبار دومین فرمانداری، در حوزه دهیاری دومین ،در برگزاری و پیگیری و اجرای مصوبات جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی سومین ، در جلسات شورای تامین جز چهارمین فرمانداری برتر استان بوده که در سایه وحدت ، همدلی دستگاههای دولتی باالخص حمایتها و رهنمود های امام جمعه محترم و پیگیریهای نماینده محترم مردم مرند و جلفا در مجلس است .

فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره به پروژه های شهرستان گفت:برای احداث و بازسازی پل روستای دولت آباد مبلغ ۱۳ میلیارد تومان اعتباردرنظر گرفته شده و همچنین سه راهی یالقوز آغاج و احداث موزه هنرهای معاصر به پیمانکار ابلاغ شده که در سال جاری عملیات آن اجرایی خواهد شد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سند تدبیر و توسعه چراغ راه و راهنمای شهرستان است افزود : سند تدبیر و توسعه شهرستان که در شورای برنامه ریزی به ریاست دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی به تصویب رسید ه چراغ راه و راهنمای شهرستان است و لازم است دستگاه های ذیربط به صورت جد وارد عمل شوند و گزارشات خود را به فرمانداری اعلام نمایند .

وی افزود : سند تدبیر و توسعه ، اساس جهت گیری مدیران در سال ۹۴ است و این سند می تواند مسیر توسعه شهرستان برای آیندگان باشد .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخابات در پیش روی کشور اظهار داشت : در برگزاری انتخابات نقش فرمانداری و حتی دستگاههای اداری و اجرایی اعمال قانون است و هیچ اداره ای حق ندارد بر علیه و یا موافق یک نماینده گام بردارد و انتخابات مسئله ای نیست که با شوخی کرد و انتخابات سرنوشت کشور را رقم خواهد زد و همگی با جدیت و قاطعیت تمام بر این امر مهم وارد شویم.

تقی کرمی با اشاره به مشکلات کارخانه تبریز کف بیان داشت : دستگاه های اجرایی و خدمات رسان برای حل مشکلات کارخانه تلاش کنند و حد الامکان بیشتر در پی حل مشکلات کارگران و کارخانه باشند

۱ (۱) ۱ ۳۱ ۴۱