نماینده مرند و جلفا در مجلس : میزان قاچاق در کشور دو برابر کل صنعت خودروسازی است 

نمایندگان در جلسه علنی امروز – چهارشنبه – مجلس کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را با ۱۳۷ رای موافق، ۴۳ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماینده حاضر تصویب کردند.

جمعی از نمایندگان روز گذشته درخواست بررسی با اولویت لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که از سال ۹۵ در مجلس است را ارائه کردند که این درخواست به تصویب رسید و امروز در دستور کار مجلس قرار گرفت.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند : در ادامه محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا نز در موافقت با کلیات این لایحه گفت: با در نظرگرفتن عدد ۱۲ میلیارد دلار، ۱۵ میلیارد دلار یا ۲۵ میلیارد دلار به عنوان آمارهای ارائه شده از میزان قاچاق می توان میانگین گرفت که با دلار ۶ هزار تومانی حداقل سالی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان قاچاق داریم. ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۴ میلیون پراید و ۲ میلیون پژو پارس. در واقع تمامی مملکت شاکی و ناراضی هستند برای آنکه ایران خودرو و سایپا کار کنند.
وی با بیان این که تا این حد به مردم ضرر می زنیم در حالی که میزان قاچاق در کشور، دو برابر کل صنعت خودروسازی است، افزود: با در نظر گرفتن این عدد متوجه می شویم قاچاق چه ضررهایی برای مملکت دارد، در واقع سالی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان قاچاق یعنی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تولید در کشور انجام نمی شود و ۱۰۰ هزار نفر به این دلیل از اشتغال باز می مانند.