موضوع تعطیلی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوالفقار شهر مرند و بلاتکلیفی آن بعلت نشت فاضلاب ساختمان به محوطه آن و مشکلات زیست محیطی این فاضلاب قابل تامل است. به گزارش اخبار به روز مرند ه:به نقل از پیام  مرند :  جمع کثیری از جوانان و همشهریان فرهنگ دوست و ورزشکار شهرستان در تماس با خبرنگار ما از […]

موضوع تعطیلی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوالفقار شهر مرند و بلاتکلیفی آن بعلت نشت فاضلاب ساختمان به محوطه آن و مشکلات زیست محیطی این فاضلاب قابل تامل است.

به گزارش اخبار به روز مرند ه:به نقل از پیام  مرند :  جمع کثیری از جوانان و همشهریان فرهنگ دوست و ورزشکار شهرستان در تماس با خبرنگار ما از تعطیلی چندین ماهه باشگاه فرهنگی ورزشی ذوالفقار  شهر مرند خبر داده و از مسئولین ذیربط گلایه نمودند.

بر اساس وظیفه رسانه ای خود بر آن شدیم تا این موضوع را بررسی نماییم.

معرفی:

باشگاه فرهنگی ورزشی ذوالفقار شهر مرند واقع در خیابان قیام، جزء باشگاههای نمونه کشور، استان و شهرستان مرند می باشد که بار ها توسط مدیر کل و بزرگان مورد تقدیر قرار گرفته است و تا کنون ورزشکاران زیادی از مرند از همین باشگاه در رشته های مختلف ورزشی کسب مقام کرده اند. این باشگاه از سال ۱۳۸۸ در طبقه زیر زمین ساختمانی ۴ طبقه در خیابان قیام شهر مرند فعالیت داشته است که با حدود ۵۰۰ عضو فعال از خرداد ماه سال جاری با حکم اداره بهداشت تعطیل می باشد .

علت تعطیلی:

فاضلاب طبقات فوقانی این ساختمان چهار طبقه در زیر زمین که محل این باشگاه است نفوذ و نشت کرده است. پیگیری ها ، شواهد و مکاتبات نشان میدهد فاضلاب این ساختمان از چندین سال پیش در یک قنات قدیمی موجود در منطقه تخلیه می شده است که اخیرا بنابه دلایلی نامعلوم راه این قنات مسدود شده و بدنبال آن فاضلاب از زیر زمین ساختمان سر درآورده و در کف باشگاه تجمع یافته است.

در حال حاضر: صاحب امتیاز و مدیر باشگاه از صاحب ساختمان شکایت کرده و بدنبال آن صاحب ساختمان نیز علیه مدیر باشگاه جهت تخلیه محل شاکی میباشد.

اما:

۱- منبع آب شرب شهرستان مرند سفره های زیر زمینی است و این سفره ها در ارتباط مستقیم با قنوات منطقه هستند.

۲- با گذشت چندین ماه از تعطیلی باشگاه مسئولین ذیربط این ورزشکاران بلاتکلیف را دریابند.

۳- امیدواریم مسئولین  معزز از جمله دستگاه محترم قضایی در خصوص مباحث حقوقی هر دو شاکی و همچنین تخلیه فاضلاب به قنات قدیمی نظر و حکم نهایی را صادر نمایند.

۴- اداره بهداست و اداره محیط زیست عنایت داشته باشند که این تخلیه فاضلاب به یک قنات قدیمی ممکن است عواقب ناخوشایندی از لحاظ سلامت و بهداشت عمومی داشته باشد و چه بسا ساختمانهای دیگری نیز چنین شرایطی دارند و بجای حل اساسی مشکل فاضلاب اقدام به تخلیه در قنوات کرده اند.

۵- بلاتکلیفی یک باشگاه مهم و با ارزش شهرستان و عدم حل مشکل در اسرع وقت موجبات دلسردی چنین سرمایه گذاران بخش خصوصی را بدنبال خواهد داشت.

DSCF9395-300x225 DSCF9397 DSCF9398 DSCF9410 DSCF9411 DSCF9412 DSCF94041