مالک عامل باشگاه تراکتورسازی تبریز از احداث کمپ ورزشی ویژه این باشگاه در شهر زنوز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : محمدرضا زنوزی مطلق مدیرعامل تراکتورسازی تبریز، عصر تاسوعا در اجتماع عزاداران حسینی شهر زنوز که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند در مقابل مسجدجامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه روز تاسوعا متعلق به حضرت عباس(ع) است، اظهار داشت: ارادت ویژه ای به حضرت باب الحوائج دارم چرا که حضرت ابوالفضل(ع) مظهر وفاداری و شجاعت است.

وی افزود: به جوانان توصیه می کنم ضمن حضور باشکوه در مراسم عزاداری ماه محرم، در راه و مکتب امام حسین(ع) تفکر کنند، چرا که تنها با گریه و عزاداری نمی توان راه ایشان را تداوم داد.

زنوز را به شهر توریستی و گردشگری تبدیل می کنیم

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توسعه شهر زنوز تاکید کرد و اظهار داشت: بنده به عنوان یک زنوزی، هر کاری از دستم بربیاید برای توسعه این شهر انجام خواهم داد.

زنوزی مطلق با بیان اینکه شهر زنوز در بن بست قرار گرفته و باید آسیب شناسی شود، عنوان کرد: زمینی در این شهر خریداری شده و به زودی هتل ۴ ستاره و ویلایی در حوزه رونق توریست و گردشگری در شهر زنوز احداث خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز ادامه داد: کمپ ورزشی ویژه باشگاه تراکتورسازی تبریز و کمپ گردشگری در شهر زنوز احداث می شود.

وی با تاکید بر اینکه شهر زنوز با پوست اندازی به یک شهر توریستی و گردشگری آذربایجان تبدیل خواهد شد، از شهردار و شورای شهر زنوز خواست تا برنامه توسعه این شهر را مطالعه کرده و برنامه های آن را ارائه دهند.

زنوزی مطلق در ادامه از احداث باغ تحقیقاتی در این شهر خبر داد و ابراز داشت: با توجه به تولید انواع سیب در شهر زنوز، لازم است باغ تحقیقاتی سیب زنوز در این شهر راه اندازی شود تا شاهد توسعه باغ های سیب باشیم.

وی همچنین با اشاره به خاصیت صنعتی خاک زنوز تصریح کرد: خاک زنوز در صنایع مختلف کاربرد دارد که تلاش می کنیم تا کارخانه سرامیک و صنایع زیردستی آن را در این شهر جهت اشتغال جوانان منطقه احداث کنیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا با بیان اینکه زنوزی هایی که در شهرهای مختلف فعالیت اقتصادی دارند، عوارض خود را در شهر زنوز پرداخت کنند، گفت: بخشی از عوارض شرکت هواپیمایی آتا که نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال است در شهر زنوز پرداخت می شود تا کمک کوچکی در توسعه این شهر باشد.

بنیانگذار صنعت فولاد در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی امروز به قطب فولاد کشور تبدیل شده است، تاکید کرد: تا ۱۵ سال پیش صنعت فولاد جایی در این منطقه نداشت اما امروز آذربایجان در کنار اصفهان و خوزستان به سه قطب صنعت فولاد کشور تبدیل شده است.