عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:آمار و گزارش های دولتی در سال های اخیر در خصوص نرخ تورم اصلاحا با جیب مردم همخوانی ندارد.

 به گزارش پایکاه خبری اخبار به روز مرند :محمد حسن‌نژاد  در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت کالاها در بازار گفت:باید پذیرفت قیمت کالاها در بازار روی کاغذ تعیین نمی شود و واقعیت اینگونه نیست که کالاها تنها براساس نرخ تورم در بازار قیمت گذاری شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ واقعی تورم براساس مولفه های مشخص اقتصادی و نرخ ها در بازار تعیین می شود،ادامه داد:آمار و گزارش های دولتی در سال های اخیر در خصوص نرخ تورم اصلاحا با جیب مردم همخوانی ندارد.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای اقتصاد تصریح کرد:موضوع تفاوت در آمارهای اقتصادی دولتی با واقعیت بازار یک موضوعی است که وجود دارد در حالی که دولت نرخ دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام می کند که قیمت دلار در بازار بالای ۶هزار تومان و نرخ یورو بالای ۷ هزار تومان است.

کارهای اقتصادی صرفا با دستور سامان نمی یابد

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود:اینکه تنها گفته شود باید قیمت دلار در بازار ۴۲۰۰ تومان معامله شود این اتفاق نمی افتد بنابراین کارهای اقتصادی صرفا با دستور سامان نمی یابد.

حسن‌نژاد در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:علاوه بر افزایش قیمت ها، گزارشات مردمی حکایت از این دارد که در بازار برخی کالا کمیاب شده یا اگر کالا در بازار وجود دارد توسط برخی از فروشنده ها به فروش نمی رسد بطور مثال وضعیت مذکور در بازار لوازم خانگی وجود دارد.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:دولت باید واقعیت های بازار را درک کند و براساس آن عرضه و تقاضا را در بازار تعدیل کند.