نریمان گفت: از نظر گردشگری منطقه آزاد ارس پذیرای ۱۱ میلیون گردشگر است که از این لحاظ در رتبه نخست کشوری قرار داریم

 

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :مدیر عامل منطقه آزاد ارس ، با گرامی داشت روز خبر نگار اظهار داشت: خبرنگاران زبان گویای جامعه هستند و مسائل پنهان و  موزد غفلت واقع شده را افشا می کنندو اگر در این باره به درستی برنامه ریزی شود، می توان از ظرفیت بسیار بالای رسانه به طور صحیح و سازنده استفاده کرد.

وی گفت: خبرنگاران باید قلم هایشان را آماده کنند تا  و برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی وارد عمل شوند  تا بتوان بر مشکلات جاری کشور فائق آمد  که این کار به نفع کشور و نظام و مردم است .

وی با اشاره به نقش مناطق آزاد افزود: اساس تصویب مناطق آزاد اشتغال زایی  و کمک به اقتصاد کشور است، تجربه ای  که در طول ۴ دوره نمایندگی  به دست آورده ام، شیوه و کارکرد مناطق آزاد بر مبنای ایجاد اشتغال آسان، کاهش مالیات و  سهولت در امر واردات و صادرات کالا است. البته واردات و صادرات کالا به جز کالاهای ممنوعه در مناطق آزاد کشور، بلامانع است.

نریمان خاطر نشان کرد:  ثبت سفارشات در مناطق آزاد، برای سهولت در صادرات و واردات کالا انجام می شود،  در زمینه ثبت سفارشات دچار برخی مشکلات هستیم که برای رسیدن به بستری مناسب به دنبال حل مشکلات ثبت سفارشات شرکت ها و کارخانجات مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری های روز، بخش جدای ناپذیری در مناطق آزاد است، گفت:  ورود سیستم های جدید کنترل  به مناطق آزاد،  لزوم آموزش افراد را می طلبد بنابراین، منطقه آزاد ارس جزو اولین مناطق آزادی است که کلاس های آموزشی را  برای مدیران کارخانجات و افراد مرتبط با آن ها برگزار کرد تا با سیستم های جدید و فناوری های روز  آشنا شوند.

نریمان بیان داشت:  تحریم ها و  مشکلات اخیر در اقتصاد باعث  افت شدید واحد پولی کشور شده است، به همین خاطر وقتی پول ملی افت شدید پیدا می کند از کشور های همسایه مخصوصا جمهوری آذربایجان  برای  خرید کالاهای اساسی  به سمت منطقه آزاد ارس هجوم می آورند، خرید می کنند و سپس به کشور خودشان باز می گردند.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس ، اضافه کرد:  به همین منظور دستوری که برای اجرا به مناطق آزاد داده شده است این است که از صادرات کالاهای اساسی جلوگیری به عمل آید، مناطق آراد ارس و ماکو  فرصتی است که می تواند مشکلات اقتصادی استان های شمال غربی را برطرف کند.

وی با اشاره به اهمیت مناطق آزاد عنوان کرد: اهمیت مناطق آزاد در جهان به حدی است که نخست وزیر انگلیس در تلاش است تا کشور بریتانیا را به  یک منطقه آزاد بزرگ تبدیل کند، در حال تلاش برای در اولویت نگه داشتن مناطق آزاد هستیم. از نظر گردشگری نیز  منطقه آزاد ارس  پذیرای ۱۱ میلیون گردشگر است که  از این لحاظ در رتبه نخست کشوری قرار داریم. توافق نامه ای بین  منطقه آزاد ارس  بانک مهر به امضا رسیده است که طی  آن بانک مذکور متعهد شده است که به هر گردشگر منطقه آزاد ارس  تسهیلات وام به مبلغ ۲۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد اختصاص دهد

تحریم های آمریکا علیه ترکیه این فرصت را برای منطقه آزاد ارس پدید آورده است که با افزایش تعاملات و صادرات به کشورهای همسایه، تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را کم رنگ کرده و خنثی کنیم.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس با اشاره به وضعیت خودروهای پلاک ارس، گفت: تردد خودروهای ارس را بار دیگر برای تردد در سطح کشور را ۱ ماه اعلام کردیم بنابراین این خودروها در طول سال می توانند با اخذ مرخصی به مدت ۱ ماه در کل کشور تردد کنند.

نریمان  در ادامه به الحاق هادی شهر به منطقه آزاد اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه هایی در دست اقدام  است که طی آن هادی شهر را  جزو مناطق آزاد الحاق می شود  و مرند را به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل می کنیم. همچنین در صدد هستیم تا   دومین ژئوپارک ایران را بعد از قشم در جلفا  ایجاد کنیم.

photo_2018-08-13_21-48-35