نریمان اظهار داشت: عدم عرضه‌ی کالای خارجی به اصناف مناطق آزاد ارس آنان را با مشکل مواجه کرده و می‌توان با کالاهای ایرانیِ با کیفیت این نقیصه را برطرف کرد.

محسن نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس در سومین اتاق فکر اصحاب رسانه با بیان اینکه افشاگری رسانه‌ها از مسائل پنهان مانده‌، به نفعِ تمام حکومت‌هاست، اظهار داشت: خبرنگاران می‌توانند با بازگزداندن قطارها به ریل خود، منشا خیر برای نظام شوند.

نریمان اساس تشکیل مناطق آزاد را اشتغالزایی و سهولت واردات و صادرات عنوان کرد و افزود: در مجلس سوم نوشتیم ورود همه کالاها به مناطق آزاد، آزاد است به‌جز محصولات ممنوعه من‌جمله مشروبات!

وی با انتقاد از روال فرسایشیِ اداری و مصوبات زائد اظهار داشت: اخیراً مصوبه‌هایی را وضع کرده‌اند که بروکراسی را افزایش داده و اساس تشکیل مناطق آزاد زیر سوال رفته است.

نریمان بیان کرد: ما جزو اولین مناطقی بودیم که آموزش ثبت سفارش‌های جدید در شرایط اقتصادی فعلی را در دستور کار قرار دادیم تا تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه سالانه ۱۱ میلیون نفر گردشگر داریم و ارس در میان مناطق آزاد رتبه اول را در این خصوص به‌خود اختصاص داده است، گفت: عدم عرضه‌ی کالای خارجی به اصناف مناطق آزاد ارس آنان را با مشکل مواجه کرده و می‌توان با کالاهای ایرانیِ با کیفیت این نقیصه را برطرف کرد.

وی از افزایش صادرات این منطقه در ۴ ماهه‌ی اخیر نسبت به سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: برای تردد خودروهای پلاک ارس به مدت یک ماه در سال در سطح ایران مجوز گرفتیم اما تردد بدون محدودیت خودروهای پلاک ارس در سطح استان آذربایجان‌شرقی در گرو پیگیری استانداری و اخذ مجوز از وزارت کشور است

نریمان تنها ۷ درصد از قاچاق کشور را مربوط به مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: تنها یک درصد از کل قاچاق به منطقه آزاد ارس مربوط می شود.

وی با طرح سوال از دستگاههای نظارتی و قضایی گفت: چرا مدیری که یک قاچاقچی را شناسایی می‌کند و برای آن پرونده تشکیل می‌دهد باید مدام در دادگاه‌ها مورد سوال قرار گیرد و هیچ حامی نداشته باشد؟!

مدیرعامل منطقه آزاد ارس با بیان اینکه تا پایان ۲۰۱۸ عنوان ژئوپارک ارس را اخذ می‌کنیم، مدعی شد: با استفاده از ظرفیت‌های دو منطقه آزاد ارس و ماکو می‌توان مشکلات اقتصادی آذربایجان‌های شرقی و غربی و اردبیل را حل کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ادامه ی صحبت های خود به اظهارات اخیر امام جمعه جلفا و همچنین نماینده مرند واکنش نشان داد و اظهار داشت: هیچ‌ سرمایه‌گذاری برای ملاقات با بنده دچار مشکل نشده است، شخصاً به ملاقات مردم و صنعت‌گران می‌روم.

وی با بیان اینکه از مردم برای حضور در سازمان انگشت‌نگاری نمی‌شود و گیتی نیز برای عبور آنان وجود ندارد، گفت: تنها کارمندان منطقه آزاد ارس همچون سایر ادارات کارت ورود و خروج می‌‌زنند و از سیستم انگشت‌نگاری استفاده می‌کنند

نریمان تاکید کرد: توان جذب نیرو نداریم و نمی‌توانم به متقاضیان اشتغال پاسخ دهم.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون یک مورد مشکل با نماینده مردم مرند و جلفا و امام جمعه‌ی شهر نداشته‌ام، سوءبرداشت شده است.