مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر گفت: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر طی یک دهه گذشته 2500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مردم منطقه شمالغرب کشور اعطاء کرده است.  مهندس رحیم قاسمی در گفتگو با خبرنگاران در تشریح عملکرد این موسسه طی یک دهه گذشته گفت: ده سال پيش، این موسسه در تحقق يك […]

مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر گفت: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر طی یک دهه گذشته 2500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مردم منطقه شمالغرب کشور اعطاء کرده است.

 مهندس رحیم قاسمی در گفتگو با خبرنگاران در تشریح عملکرد این موسسه طی یک دهه گذشته گفت: ده سال پيش، این موسسه در تحقق يك آرمان بزرگ تاسيس گرديد كه فراتر از تشكيل يك موسسه اقتصادي و مالی بود، اين موسسه توانسته درکنار اعطای 2500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه، با صرف هزینه ای بالغ بر 150 میلیارد ریال و انجام فعالیت های خیرخواهانه و فرهنگی و مذهبی در حمایت از قشر آسیب پذیرجامعه گامهاي ارزنده اي بردارد و در حمایت از مردم محروم نقشي مستقيم، موثر و آشكار داشته باشد.

 وی با اعلام اینکه، موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر یک و نیم میلیون نفر عضو در منطقه شمالغرب کشور دارد، اعتماد مردم را سرمايه اصلي این موسسه دانست و اظهار داشت: با وجود همين اعتماد است كه موسسه با قدرت و بهتر از قبل به حيات خود ادامه ‌مي‌دهد و با انگيزه و شور و اشتياق به دنبال ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به مردم است. مديرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اشاره به اینکه آذربایجان همواره مهد اولین ها بوده است و سردارانی چون مهدی باکری ها و تجلایی ها و شفیع زاده ها را در خود پرورش داده که برای دفاع از میهن خودشان، جانشان را فدا کردند، تصریح کرد: موسسه جوانان خیّر نیز به عنوان یکی از اولین موسسه های بومی است که خاستگاهش آذربایجان است و تجربه گرانبهايي در دوران مختلف و حمایت از اقشار مختلف جامعه دارد كه مي‌تواند به عنوان بزرگترين سرمايه براي خدمت رساني به مردم منطقه مورد استفاده قرار گيرد.

وی ادامه داد: جايگاه رفيع موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر و آنچه تاكنون توانسته است در خدمت به مردم به ویژه در بخش خدمات اجتماعی انجام دهد، بدون ترديد محصول تلاش و زحمات نيروي انساني، انديشه هاي خلاق، ساختار تشكيلاتي و نظام مندي است كه از ابتدا در اين موسسه وجود داشته و اما در كنار این عوامل، عامل مهمتر پشتيبانی مردم و اعتماد آنها به این موسسه بوده که باعث شده این مسیر در کوتاهترین زمان ممکن طی شود. مهندس قاسمی افزود: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر نیز برخود واجب مي‌داند از وسعت نظر و اعتماد مردم كه بزرگترين سرمايه و گرانبهاترين دارايي موسسه است قدردانی نماید و تمام توان خود را براي پاسخ به اين اعتماد از طريق ارائه خدمات بهتر و شايسته تر بكار گيرد.

مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّرافزود: امروز كه بیش از یک دهه از تاسیس موسسه جوانان خیّر می گذرد، اين موسسه افتخار دارد با دارا بودن 57 شعبه و برخورداري از 1000 نفر پرسنل متعهد و تلاشگر ، عليرغم تنگناها و محدوديت هاي ناشي از عوامل بیرونی، رقابت هاي بعضا غير متعارف و رفتارهاي غير منصفانه و سطحي نگرانه برخي از رقبا و … حلاوت و شيريني خدمت را همواره در كام مردم حق شناس بنشاند. وی با تاکید بر اینکه، معتقدیم نتوانسته ایم آنچه لایق این مردم شریف است به آنها خدمت نماییم، تصریح کرد: با اینکه همه ارکان موسسه تلاش می کنند بهترین خدمات را به مردم ارائه نمایند اما با ایده آل ها فاصله داریم و البته در خدمات ما هم ضعف ها و کاستی هایی وجود دارد که به این خاطر از مردم عزیز نیز پوزش می خواهیم.

 مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ادامه با اشاره به اینکه تمامی مدیران و پرسنل این موسسه را نیروهای جوان تشکیل می دهند تصریح کرد: امام راحل (ره) با کنار نهادن مدیریت فاسد رژیم ستمشاهی، تجربه شیرین اعتماد و بکارگیری جوانان در بالاترین رده های مدیریتی انقلاب اسلامی را به افکار عمومی ما ارائه کرد تا بعنوان یکی از گران ترین سرمایه ها و ارزشمندترین دستاوردها، قدرت عبور از معابر صعب العبور مدیریتی را به کشور اعطاء نمایند. وی خاطر نشان ساخت: اکنون نیز این سرمایه های ارزشمند در این موسسه فعالیت می نمایند و ما انتظار داریم برخی ها به جای کارشکنی بگذارند این مرزوبوم تا سالیان متمادی، از مهارت و توانمندی جوانان امروز که احتمالا با جوانی کردن های متعدد به پختگی متعهدانه می رسند، بهره برده و خلاء های بسیاری را ترمیم نماید.

 مهندس قاسمی در ادامه به فعالیت های خیرخواهانه این موسسه اشاره کرد و گفت: سعي وافر داریم تا علاوه بر تامين حداكثر حقوق و منافع سپرده‌گذاران و مشتريان، در راستاي خدمت به محرومان و دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه نیز نقش مفيدي ايفا نمايیم. مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر گفت: در این راستا در طول یک دهه گذشته نزدیک به 150 میلیارد ریال از طرف این موسسه صرف فعالیت های خیرخواهانه و امور فرهنگی و مذهبی شده است.

 وی گفت: آزادسازی زندانیان معسر مالی در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان همچنین اهداء جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های بي‌بضاعت در استان های فوق الذکر و اهدای سبد غذایی به نیازمندان در ماه های مبارک رمضان و محرم از جمله اقدامات این موسسه است. وی گفت: از سوی این موسسه در شهرهای مهاباد و مرند درمانگاههای خیریه احداث شده که بنا داریم در شهرهای تبریز، ارومیه و اردبیل نیز به این کار مبادرت نماییم. کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی به مبلغ 4 میلیارد ریال که 300 میلیون ریال آن در همایش “وصله مهربانی” اهدا شده است، کمک به مساجد و حسینیه ها و همچنین مشارکت در برگزاری مراسم مختلف مذهبی، محافل انس با قرآن و جشن اعیاد مذهبی و البته تزریق 55 میلیارد ریال نقدینگی به باشگاه تراکتورسازی در راستای شادی دل هواداران این تیم از دیگر برنامه فرهنگی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر بود که مهندس قاسمی به آنها اشاره کرد و اضافه نمود: دستگیری از نیازمندان و ریشه‌کنی فقر از بطن جامعه، اولویت و از جمله اهداف والای این موسسه است.

 مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ادامه به حضور پرشکوه مردم و مشتریان موسسه در جشن بزرگ عید غدیر و مراسم اهداء جوایز چهاردهمین دوره حساب های طرح ایثار این موسسه اشاره کرد و گفت: این مراسم با استقبال بی نظیر مردم و سپرده گذاران موسسه همراه بود که جا دارد از همراهی این عزیزان نهایت قدردانی را داشته باشیم. مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با تاکید بر اینکه، تكريم و احترام به مشتري در قالب ارائه خدمات متنوع،‌ سريع و دائما نوشونده و حتي‌المقدور به دور از پيچيدگي اداري و ديوان‌سالاري از بدو شكل گيري تاكنون به عنوان راهبرد محوري موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر بوده‌ است، گفت: بعد از این هم برای تحقق این اهداف از تمامی ابزارها و امکانات در دسترس، استفاده خواهد شد.

 وی خاطرنشان ساخت: این موسسه در نظر دارد ضمن استمرار حرکت و فعالیت های قبلی با اجرای طرح های نوین و ویژه با راحت ترین و سهل ترین شیوه خدمات جدیدی را به هموطنان عزیز ارائه نماید.

 مهندس قاسمی در پایان به چشم انداز آتی این موسسه اشاره کرد و گفت: آرمان ما ریشه کنی فقر از جامعه است و امیدواریم روزی فرا برسد و به جایگاهی برسیم که هیچ نیازمندی از موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر دست خالی برنگردد.