مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند خبر داد برداشت محصول پسته در شهرستان مرند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند از آغاز برداشت محصول پسته در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار صداوسيمااز مرند، جلال رحیم‌زاده بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مساحت کل باغات بارده و غیر بارده پسته در این […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند خبر داد
برداشت محصول پسته در شهرستان مرند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند از آغاز برداشت محصول پسته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار صداوسيمااز مرند، جلال رحیم‌زاده بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مساحت کل باغات بارده و غیر بارده پسته در این شهرستان حدود 110 هکتار است که از این مقدار حدود 50 هکتار بارده و 60 هکتارغیربارده است.

وی ارقام غالب کاشته شده در شهرستان مرند را شاه­پسند، احمدی، اکبری، اوحدی و کله­قوچی که از مرغوبیت و بازارپسندی خوبی برخوردارند، اعلام کرد.

رحیم‌زاده افزود: میزان پیش‌بینی تولید شهرستان در سال 92 حدود 50 تن است که عملکرد آن در هر هکتار 1000 کیلوگرم است.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت کیفی زمین برخی از مناطق ضلع غربی شهرستان مرند از نظر شوری، که هدایت الکتریکی (EC) بالایی دارند، توسعه سطح زیرکشت پسته در این مناطق مستعد از اولویت‌های کاری این مدیریت بوده و پیش‌بینی می‌شود اراضی زیر کشت پسته در سال 92حدود 50 هکتار افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند ابراز امیدواری کرد در صورت تامین آب مورد نیاز کشاورزی از حوزه دیگر و آب رودخانه ارس به حوزه این شهرستان میزان سطح زیرکشت این محصول افزایش چشم­گیری خواهد داشت.