مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی از سلامتی زائران استان خبر داد و گفت:در حادثه منا زائری از استان آذربایجان‌شرقی آسیب ندیده و تنها یک نفر مفقود شده که پیگیری‌های لازم برای جستجوی وی در حال انجام است. به گزارش اخبار به روز مرند :امیر روحی ملکی ساعتی پیش در گفت‌وگوی تلفنی از مکه […]

مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی از سلامتی زائران استان خبر داد و گفت:در حادثه منا زائری از استان آذربایجان‌شرقی آسیب ندیده و تنها یک نفر مفقود شده که پیگیری‌های لازم برای جستجوی وی در حال انجام است.

به گزارش اخبار به روز مرند :امیر روحی ملکی ساعتی پیش در گفت‌وگوی تلفنی از مکه معظمه از سلامتی کامل زائران استان سخن گفت و اظهار داشت: در حادثه منا زائری از استان آذربایجان‌شرقی آسیب ندیده و تنها یک نفر مفقود شده که پیگیری‌های لازم برای جستجوی وی در حال انجام است.

وی گفت: در بین ۱۳۳جان باخته هموطن در رمی جمرات صحرای سرزمین منا زائری از آذربایجان‌شرقی وجود ندارد.

امیر روحی ملکی تاکید کرد: زائران استان آذربایجان شرقی امروز اعمال خود را به راحتی انجام دادند و برای ادامه اعمال و مناسک حج  آماده می‌شوند.

بازگشت نخستین گروه از حجاج استان در هفتم مهرماه

وی زمان بازگشت نخستین گروه از حجاج استان را هفتم مهرماه اعلام کرد و افزود: حاجیان آذربایجان شرقی پس از ۳۷ تا ۳۹ روز اقامت در سرزمین وحی و انجام مناسک حج با ۹ پرواز از هفتم تا دوازدهم مهر از طریق فرودگاه جده و شرکت هواپیمایی سعودی به تبریز باز می‌گردند.

مدیر دفتر حج و زیارت استان گفت: امسال سه هزار و ۳۳۰ زائر از آذربایجان شرقی به سرزمین وحی مشرف شدند.

درحادثه مرگبار که در اثر ازدحام جمعیت در رمی جمرات در منا رخ داد تاکنون حدود ۲ هزار نفر از زائران خانه خدا کشته و حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شدند که در این میان ۱۳۳ کشته و ۷۵مجروح از هموطنان ایرانی هستند.