علی نواداد در گفتگو با خبر نگار صداو سیما در مرند با اشاره به اینکه در سایه تلاش و همدلی مسئولین شهرستان نماینده محترم مردم مرند در مجلس شورای اسلامی فرماندار معزز امام جمعه محبوب و مساعدتهای شهردار پر تلاش مرند به حول قوه خداوند متعال اهالی متدین و شریف شهرستان مرند شب عید  بلاخره […]

علی نواداد در گفتگو با خبر نگار صداو سیما در مرند با اشاره به اینکه در سایه تلاش و همدلی مسئولین شهرستان نماینده محترم مردم مرند در مجلس شورای اسلامی فرماندار معزز امام جمعه محبوب و مساعدتهای شهردار پر تلاش مرند به حول قوه خداوند متعال اهالی متدین و شریف شهرستان مرند شب عید  بلاخره از خدمات سامانه دیجیتال بهره مند خواهند شد .

مدیر کل صداو سیمای استان آذر بایجانشرقی همچنین در ادامه افزود این خدمات را بنده نمی توانم عیدی به حساب شهروندان مرندی تلقی کنم ، چرا که لایق شهروندان بیشتر از این خدمات می باشد و این هم در سایه نظام جمهوری اسلامی و دولت خدمتگذار می باشد با شرایط خاص تحریم ها و کمبود اعتبارات ارائه خدمات برای مردم جز ءوظایف ما می باشد وازبابت اینکه تاخیری در راه اندازی این سامانه ایجادشده بود بخاطر اخذ مجوز رسمی برای احداث ساختمان در محوطه ایسگاه فرستنده در مرند کوه از سوی شرکت مخابرات بود .که این مجوز هم صداوسیما با پیگیریهای مستمر مسئولین شهرستان و سازمان صداوسیمادر مرکز و حل شد .

نواداداظهار کرد باد راه اندازی این ساممانه 100درصد اهالی شهر مرند و 65 در صد از شهرها و روستاهای تابعه در فازل اول 18 کانال سیما و 12 کانال صدا(رادیو)را بصورت دیجیتال در یافت کنند .

شهرستان مرند با داشتن بیش 245 هزار نفر جمعیت بعنوان دومین شهر پر جمعیت استان  در شمال غرب استان آذربایجان‌شرقی در شمالی‌ترین منطقه ایران که از شمال به رودخانه ارس از شرق به شهرستان اهر ( ارسباران ) از جنوب به شهرستان شبستر و از مغرب به شهرهای خوی و ماکو محدود می‌شود.

مساحت مرند بیشتر شکل نیمه کوهستانی دارد. مساحت آن حدود ۳۸۴۴ کیلومتر مربع است. بیش از دو سوم اراضی آن را ناهمواری‌ها و یک سوم آن را مسطح و جلگه ای تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرند از شهرهای کشکسرای، یامچی، زنوز و  بناب مرند تشکیل شده است و دارای دو بخش و110روستا است