در آیین باشکوه که از سوی مراکز دانشگاههای این شهرستان در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرند ترتیب یافته بود  پرداخته و در ادامه  امام جمعه مرند  در سخنان خود گفت : فرهنگ شهادت در جامعه باید توسعه یابد چرا که این فرهنگ انقلاب اسلامی ایران را پایدار و از گزند دشمنان به دور نگه می دارد […]

در آیین باشکوه که از سوی مراکز دانشگاههای این شهرستان در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرند ترتیب یافته بود  پرداخته و در ادامه  امام جمعه مرند  در سخنان خود گفت : فرهنگ شهادت در جامعه باید توسعه یابد چرا که این فرهنگ انقلاب اسلامی ایران را پایدار و از گزند دشمنان به دور نگه می دارد .و این همه بات و آرامش، مجد و عظمت ایران اسلامی در سایه ولایت فقیه و خون شهیدان حاصل شده است.

 

حجت السلام نعمت زاده  در ادامه افزود: فرهنگ شهادت یکی از ارکان و عناصر مهم ایستادگی و مقاومت ملت هوشیار و آگاه ایران اسلامی در برابر تهدیدها و فشارهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی دشمنان بوده که باید این فرهنگ همچنان در کشور اسلامی حاکم باشد.

وی گفت: حاج قاسم سلیمانی افتخار ایران و اسلام است و وجود این شخصیت باعث شده پرچم اسلام در کشورهایی همچون عراق و سوریه برافراشته شود و امنیت مسلمانان فراهم شود.

نعنت زاده همچنین  با اشاره به سوابق درخشان شهید عباس عبدالهی  خاطر نشان کرد: این سردار شهید علرغم بازنشستگی از خدمت در سپاه – تا آخرین لحظه عمر خودش در راه حفظ و حراست از دست آوردهای شهدای گرانقدر چه در طول هشت  سال دفاع مقدس و پس از خاتمه جنگ بعنوان راوی همواره دانشجویان و دانشجویان با نام و یاد شخصیت اخلاقی این شهید آشنا هستند و هر گز نخواهند گذاشت نام و یاد عبدالهی ها و شهریاری ها و علیپور فراموش شود گفت   شهید عبداللهی مایه افتخار آذربایجان و سپاه پاسداران و به خصوص باعث افتخار ورزشکاران می باشد و دارای فضایل فراوانی بودند.

 

امام جمعه مرند بابیان  بیان اینکه : کسانی که با اختیار خود به جبهه می روند و در راه دین خود شهید می شوند از اولیا الله می باشند و به مقصد اصلی خود می رسند. افزود: باید فرهنگ شهادت طلبی در جامعه رواج یابد زیرا فرهنگ شهادت طلبی است که اسلام را در دیگر ممالک حفظ می کند و امروزه نیز جوانانی داریم که نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران افتخار آفرینی می کنند.

در ادامه این مراسم با مداحی خاندان اهل بیت عصمت طهارت  فضای معنوی خاصی به مراسم بخشیده برادامه راه شهداء تاکید کردند

گفتنی در حاشیه این مراسم سالن  ورزشی دانشگاه پیام نور  مرند بنام سردار شهید حاج عباس عبدالهی افتتاح و نامگذاری شد/

 

DSCF1038 DSCF1047 DSCF1048 DSCF1049 DSCF1050 DSCF1051 DSCF1063 DSCF1070