مراسم رونمایی از کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذر بایجان شرقی حجت الاسلام و المسلین آل هاشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند:همزمان با گرامیداشت روز ۱۶ آذر مراسم رونمایی از کتاب تاثیراندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی با حضور اقشار فرهیخته، دانشجویان و مسولین استانی در دفتر نماینده محترم ولی فقیه حجت الاسلام و المسلین آل هاشم برگزار شد.

. این مراسم ابتدا با تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز شد و سپس نویسنده کتاب رحمت مهدوی ضمن گرامیداشت روز دانشجو به طور خلاصه به معرفی کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی پرداخت.

در ادامه  حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم  نماینده ولی فقیه در استان آذر بایجان شرقی م امام جمعه تبریز ،ضمن عرض تسلیت به مناسب وفات حضرت معصومه و گرامیداشت روز ۱۶ آذر به تاثیر اندیشه های امام خمینی در شکل گیری جمهوری اسلامی پرداختند و اشاره نمودند امام در مدیریتی که برای انقلاب اسلامی داشتند صرفا دنبال تغییر حکومت نبوده، بلکه امام رضوان الله علیه می خواستند یک جهان بینی متفاوت را برای دنیا معرفی کنند که همه ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگ، اقتصاد، اجتماعی را در برگرفته و در آن تحول ایجاد نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه تحولی که امام در جامعه و در سطح بین الملل ایجاد کرد همه نظریات رایج دنیا را در ارتباط با سیاست خارجی به چالش کشید خاطر نشان کرد برگزاری مراسم روز راهپیمایی قدس در سطح دنیا نشات گرفته از سیاست خارجی امام (ره) بود که دنیا را لرزاند.

ایشان همچنین تاکید کردند برای اینکه بدانیم سیاست خارجی جمهوری اسلامی چه تاثیراتی بر دنیا دارد باید به اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری رجوع کنیم که این یک ضرورت است.

وی گفت برای همین هر کسی در راه تبیین ابعاد اندیشه های امام و مقام معظم رهبری در وضعیت کنونی در عرصه های مختلف مخصوصا در راستای سیاست بین الملل تلاش کند حایز اهمیت است. برای همین وظیفه خود می دانم از جناب مهدوی عزیز و افروزی صمیانه تشکر و قدردانی کنم که در این مسیر قدم برداشتند.

نماینده ولی فقیه در استان آذر بایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان حود مطالعه کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی را توصیه کرده و اظهار داشتند با مطالعه آن قطعا بر تاثیر اندیشه های حضرت امام بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بیشتر پی خواهید برد.

گفتنی است  در  خاتمه این نشست از تمبر اختصاصی کتاب تاثیر اندیشه های امام خمینی (ره) با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقی پور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان،  آقای پوربزرگ مدیر کل پست استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین حمیدی معاونت فرهنگی شهرداری تبریز، مدیربسیج هنرمندان، مدیرکل دامپزشکی استان و سایر میهمانان رونمایی شد