حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه  مرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت  رحلت جانسوز پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمد مصطفی (ص) ، شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی(ع) و امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) گفت : مردم عزیز باید در شب یلدا که مصادف شده با رحلت پیامبر […]

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه  مرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت  رحلت جانسوز پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمد مصطفی (ص) ، شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی(ع) و امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) گفت : مردم عزیز باید در شب یلدا که مصادف شده با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت ائمه(ع) حرمت نگه دارند.

امام جمعه  مرند در ادامه به دو موضوع مهم اشاره کردند که  درباره «لیله المبیت» هجرت حضرت رسول اکرم (ص) از مکه به مدینه مصادف است با یکم ربیع الاول و دوم ربیع الاول ولادت حضرت عیسی مسیح روح ا… تبریک گفتند.

وی در ادامه سخنان خود گفت : برادران و خواهران نماز گزار ، رمز ماندگاری کربلا و عاشورائیان ریشه در قرآن و توصیف عملی پیروان امت اسلام در تورات و انجیل و قرآن چنین آمده که آنها اهل نماز و عبادت و استغفار و عفت و پاکی هستند و با هم مهربان اند و با دشمنان دین و حق و گناه و منکرات فردی و اجتماعی و آلودگی سیاسی و فرهنگی دشمن هستند و همه امید وار به اعمال صالح و عدالت خواهی و ایمان خالص باشیم و از گناه در هر شکل دور باشیم.

موضوع دیگر درباره جریان هفته گذشته که در مورد بزرگترین اجتماع بشری جهان و نمایش قدرت نرم اسلام ، پیروان مکتب عاشورا همزمان با اربعین حسینی در کربلای معلا اتفاق افتاد اشاره نمودند و دستاوردهای آن را چنین بیان کردند:۱- معرفی مکتب امام حسین(ع) که پیروان ایشان بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان به ظلم ستیزی و عدالت خواهی و حق طلبی با مدیریت سه رکن که عبارتند از: مرجعیت عراق، دولت عراق و مشورت و همراهی ایران ۲- پیام روشن به داعش و تکفیری ها و حامیانشان که هیچ خطر و تهدیدی مانع پیروان عاشورا از هدف نبوده و نیست علی رغم کشف ۱۶ سایت موشکی در اطراف کربلا و ۸ موشک و ماشین های انفجار در داخل کربلا همایش با امنیت کامل به اتمام رسید بدون کمک غیر دولت و ملت عراق و دولت ایران.۳- کربلا همچنان نقطه اتحاد امت اسلامی با حضور سران قبایل سنی عراقی. به همراه عاشقان حسینی در کربلا معلا است.

حجت الاسلام نعمت زاده در ادامه گفت : رسوایی بیشتر آمریکای بی آبرو در کشتار مردم جهان و تداوم اعتراض مردم آمریکا در ۲۰۰ شهر و افشای اسناد شکنجه و تجاوز و … توسط سازمان سیا و متحدینش به مردم کشورهای مخالف آمریکا با کمک متحدین و مزدورانش و خبر فردی به نام هارون مونس که در سال ۱۳۷۵ به جرم کلاه برداری از ایران به کشور استرالیا پناهنده شده است.

گروگان گیری استرالیا که در روز دوشنبه ۲۴ آذر دو روز بعد از حماسه همایش بیست میلیونی طرفداران اسلام ناب و پیروان مکتب پاک اهلبیت(ع) که آن شخص به خاطر کلاه برداری از ایران فرار کرده و از استرالیا پناهندگی سیاسی گرفته است مسئولین ایران از دولت استرالیا خواستار بازگرداندن آن فرد شده اند که دولت استرالیا درخواست مقامات ایرانی را رد میکند. در حالی که این فرد منحرف در پرونده خود بیش از ۵۰ تجاوز جنسی و دها جرائم در تشکیلات قضائی استرالیا دارد اعلان برائت از تشیع و جمهوری اسلام و عضویت داعش را دارد. چطور با هماهنگی و برنامه قبلی علیه اسلام و تشیع و ایران تبلیغاتی راه انداخته اند در حالی که جهان استکبار و جریان رسانه ای گسترده غربی عربی در قبال همایش بی نظیر دهها میلیونی عاشقان مکتب عزت و پاکی و نمایش قدرت نرم اسلام ناب محمدی (ص) سکوت مرگ بار داشتند. اما همه دشمنان فهمیدند که کربلا و نجف خط قرمزجهان تشیع و پیروان مکتب علوی هستند و همچنان به شعار ۱۴۰۰ سال هیهات منا الذله حسینی کاملا وفادار هستند.

امام جمعه مرند در پایان  خطبه های نماز جمعه به مسئولین در مورد گلایه مردم از افزایش بیش از ۳۰% و پایین آمدن کیفیت نان هشدار دادند و از مسئولین خواستند که هر چه زودتر به این امر رسیدگی کنند. و مردم هم با مسئولین در مقابله با تخلفات همکاری جدی بکنند و همچنین نانوایان محترم هم حلال و حرام و حقوق مردم را رعایت کنند.

uvs141220-011 uvs141220-012 uvs141220-013 uvs141220-016 uvs141220-005 uvs141220-007 uvs141220-003 uvs141220-001 uvs141220-009