به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرند در حسینیه امام خمینی (ره) با محکوم کردن جنایت تروریست‌ها در سریلانکا اظهار داشت: ریشه همه این ترورها، عربستان است و این اقدامات ضد بشری با پول عربستان صورت می‌گیرد. خطیب این هفته نماز جمعه مرند […]

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرند در حسینیه امام خمینی (ره) با محکوم کردن جنایت تروریست‌ها در سریلانکا اظهار داشت: ریشه همه این ترورها، عربستان است و این اقدامات ضد بشری با پول عربستان صورت می‌گیرد.

خطیب این هفته نماز جمعه مرند همچنین با اشاره به معرفی فرمانده جدید سپاه تصریح کرد: این انتصاب در ۴۰ امین سالگرد تأسیس سپاه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت، سرلشکر سلامی از امتیازات بزرگی برخوردار بوده و یک فرد تحلیل گر قوی و مورد اقبال همه مسئولین کشور است.

وی با اشاره به اقدامات ظالمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران گفت: آمریکا خیلی کوچک‌تر از آن است که بخواهد ملت ایران را تحت فشار قرار دهد، مردم نیز در برابر فشارها، از عزت خود کوتاه نخواهد آمد.

امام جمعه مرند در ادامه با اشاره به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست وزیر پاکستان، امنیت و مسائل اقتصادی را مورد تاکید قرار دادند، از طرفی وزیر امور خارجه ایران نیز به ترکیه و سوریه سفر کرد و اینها گویای این است که مسیر ملت ایران درست است و کار همراهی کنندگان با آمریکا، به جایی نمی‌رسد.

انتظاری که از شورا بود برآورده نشده است

وی در ادامه با اشاره به روز ملی شوراهای اسلامی شهرها و روستاها اظهار داشت: عضو شورا شدن به این معنا نیست که هر کسی سلیقه خود را القا کند بلکه باید ارزش‌های ملی را تبلیغ کرد، چرا برای برگزاری کنسرت، در سطح شهر بنر می‌زنند و معتقدند مردم افسرده هستند، اما در جشن میلاد امام زمان (عج) خبری در این شهر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده با اشاره به اینکه شورا یک سفارش قرآنی است، افزود: انتظاری که از شورای اسلامی شهر می‌رفت، برآورده نشده است و باید بازنگری در این زمینه صورت بگیرد، در بیشتر جلسات شورا شاهد اختلاف و درگیری بین اعضای شورا و شهردارهستیم.

خطیب این هفته نماز جمعه مرند در ادامه با تبریک روز معلم و کارگر خاطرنشان کرد: جامعه بدون فرهنگ و اقتصاد به جایی نمی‌رسد، عزت، پیشرفت، تمدن و صنعت هر جامعه‌ای مرهون کار کارگران و توسعه فرهنگ توسط معلمان است.

وی افزود: مسئولان باید به نیاز این اقشار جامعه بیشتر توجه کنند و تکریم این قشرها به هفته معلم و کارگر محدود نشود.

امام جمعه مرند همچنین به روز سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: سلامت نعمت بی نظیری است و تا وقتی در وجود دارد قدردان آن نیستیم، مردم باید با توجه به تغدیه و ورزش در جهت کسب سلامتی بیشتر تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تاکید کرد: پیش از احداث بیمارستان باید به دنبال احداث ورزشگاه و استخر و امکانات ورزشی در روستاها و شهرها برویم تا سلامتی مردم تأمین شود.

بیشتر مسئولان در نماز جماعت شرکت نمی‌کنند

امام جمعه مرند در بخش دیگری با اشاره به آغاز دهه تکریم و غبارروبی مساجد ابراز داشت: در روزهای منتهی به ماه مبارک رمضان، در سرتاسر ایران اسلامی، اقدام به غبارروبی مساجد می‌کنند که انتظار می‌رود مردم و جوانان و مسئولین در این کار پیشقدم شوند.

وی مسجد را نماد برابری و برادری در اسلام دانست و افزود: امروز متأسفانه اهمیت چندانی به اقامه نماز جماعت داده نمی‌شود حتی در برخی ادارات، کارمندان از بیت المال و نظام حقوق می‌گیرند اما غالب مسئولان در نمازجماعت شرکت نکرده و نمازخانه را به بدترین مکان تبدیل کرده اند.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه تاکید کرد: ائمه جماعات دقت کنند در بین نمازهای جماعت سخنرانی نکنند، اگر قصد سخنرانی دارند به ویژه در ادارات، در پایان اقامه نماز صورت بگیرد.