مسئول نمایندگی بازسازی ستاد عتبات عالیات در شهرستان مرند از اعزام ۴۰ نفر خادم از این شهرستان به محل موکب اربعین در عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند ، عسگر آقازاده ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین شهرستان مرند که با حضور فرماندار ویژه مرند برگزار شد، با اشاره به اینکه ریالی از بودجه بیت المال در برپایی موکب اربعین استفاده نشده است، ابراز داشت: ستاد اربعین در شهرستان مرند راه اندازی شد که ۴ کامیون از شهرستان مرند به عراق اعزام شد که در محل موکب مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲ میلیارد ریال برای برپایی موکب هزینه شده است، افزود: موکب اربعین شهرستان مرند از ۱۰ روز مانده به اربعین، از زائران پذیرایی خواهد کرد که ظرفیت پذیرش روزانه ۲ هزار نفر را دارد که در کنار آن برنامه های فرهنگی، عزاداری و سخنرانی و برگزاری نمازهای جماعت نیز تدارک دیده شده است.

مسئول نمایندگی بازسازی ستاد عتبات عالیات در شهرستان مرند تاکید کرد: حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز و حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند نیز در موکب شهرستان مرند حضور خواهند داشت.

آقازاده همچنین از برپایی ایستگاه صلواتی و دستگاه تصفیه آب خبر داد و اظهار داشت: تنور گردون نان به همت مردم کشکسرای خریداری و در این موکب مستقر شده که برای ۳ هزار نفر نان پخته شده و در اختیار زائران قرار می گیرد.

مسئول نمایندگی بازسازی ستاد عتبات عالیات در شهرستان مرند عنوان کرد: ۴۰ نفر خادم از شهرستان مرند روز سه شنبه از مقابل امامزاده سید احمد(ع) این شهر، به محل موکب در عراق اعزام می شوند که از ۲۸ مهر تا ۹ آبان ماه از زوار پذیرایی می کنند.