علی نیک نفس روز گدشته  در نشست دهیاران بخش مرکزی مرند با اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی اظهار داشت:

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :علی نیک نفس روز گدشته  در نشست دهیاران بخش مرکزی مرند با اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی اظهار داشت: ضروری است دهیاران در ایام نوروز نسبت به تعطیلی پروژه های عمرانی اقدام و شرایط را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کنند.
وی افزود: با توجه به موقعیت راهبردی شهرستان مرند، باید اقدامات لازم برای آماده سازی روستاهایی که قابلیت گردشگری داشته و در مسیر مسافران می باشند، انجام شوند.
بخشدار مرکزی مرند اظهار داشت: دهیاران همچنین به موضوع مدیریت بحران در روستاها نیز ورود کرده و لوازم اولیه و ضروری برای استفاده در مواقع بروز حوادث را در حد امکان آماده کنند.
نیک نفس با اشاره به لزوم اولویت بندی در اجرای طرح های روستایی، گفت: دهیاران باید در اجرای پروژه ها در روستاها شفافیت داشته باشند و گزارش عملکرد خود را جهت اطلاع مردم طی بازه های زمانی مشخص ارائه کنند.
وی دهیاران را بازوان اجرایی دولت در روستاها دانست و افزود: دهیاران وظیفه دارند به عنوان امین مردم در روستاها عمل کرده و در زمان انجام مصالحه، منافع عمومی روستا را در نظر بگیرند.
بخشدار مرکزی مرند از راه اندازی شرکت تعاونی دهیاران در آینده نیز خبر داد و گفت: تلاش بر این است با فعال کردن شرکت تعاونی، اجرای فعالیت های عمرانی در روستاها به طور متمرکز انجام شود.
وی با اشاره به لزوم توجه به بحث گردشگری در روستاها، اظهار داشت: ضروری است دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها با ایجاد بازارچه ها و نمایشگاه توانمندی های خود جهت معرفی محصولات و صنایع دستی و نیز بهبود وضع اقتصادی اقدام کنند.
نیک نفس تاکید کرد: در روستاها در کنار اجرای پروژه های عمرانی، تامین زیرساخت ها جهت اجرای کارهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز مورد توجه قرار گیرد تا شاهد توسعه موزون و افزایش نشاط در روستاها باشیم.
وی به کمبود آب در برخی روستاها نیز اشاره کرد و گفت: در راستای بهبود وضعیت منابع آبی و جلوگیری از وقوع مشکلات ناشی از کمبود آب در خصوص فرهنگ سازی استفاده بهینه از آب نیز اقدام لازم انجام شود.