: معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین گفت: واژگونی اتوبوس در کیلومتر ۲ اتوبان قزوین_کرج ، منجر به مصدومیت ۱۱ نفر شد.

حکمت اله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار به روز مرند  اظهار کرد: درپی تماس اورژانس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان قزوین در ساعت ۲۳:۰۸ شب گذشته واژگونی یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۲ اتوبان قزوین_کرج ،لاین شمالی، نرسیده به عوارضی شماره ۲ ، اعلام شد.

وی افزود: بلافاصله با هماهنگی به عمل آمده تیم واکنش سریع استان به همراه پایگاه محمدیه و پایگاه پشتیبان انجیلاق، و پایگاه آبیک و عوارضی شماره ۲ با ۴ دستگاه خودروی آمبولانس و ۲ دستگاه خودروی ست نجات به محل حادثه اعزام شدند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین بیان کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر با کمک نیروهای آتشنشانی با استفاده از ابزار های تخصصی نجات، موفق به رها سازی یک نفر از مصدومین که در میان قطعات اتوبوس محبوس شده بود شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین ۳ نفر از مصدومین حادثه بعد از انجام اقدامات پیش بیمارستانی توسط نیروهای هلال احمر و ۸ مصدوم دیگر نیز توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

سرهنگ بیگلری درباره این حادثه اظهار کرد: یک دستگاه اتوبوس که از تهران به سمت مرند در حرکت بود در نزدیکی عوارضی شماره دو آزاد راه قزوین _زنجان بر اثر ناتوانی راننده در کنترل خودرو به علت تخطی از سرعت مطئمن از جاده خارج و واژگون شد.

 

وی با اشاره به بارندگی و لغزنده بودن جاد‌ه ها از رانندگان خواست با احتیاط و سرعت مطمئن حرکت کنند.

رییس پلیس راه استان افزود: به علت اینکه جاده‌های استان در هنگام بارندگی از اصطکاک لازم برخوردار نیستند در برخی مواقع تصادف چند خودرویی را در آزاد راه قزوین کرج و قزوین، زنجان شاهد هستیم.

فخار سلیمانی مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم گفت: در این حادثه ۱۰ سرنشین و راننده اتوبوس که مجروح شده بودند با ۵ دستگاه آمبولانس و اتوبوس اورژانس برای درمان به بیمارستان شهید رجایی قزوین منتقل شدند.

ذوالقدر مسئول روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی هم گفت: حادثه دیدگان مجروح و دچار شکستگی شده اند اما حال عمومی آن‌ها رضایت بخش است.

وی بیان کرد: ۱۰ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری هستند و یکی از آنان مرخص شده است.