معاون استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام اله دهه مبارک فجر با حضور خبرنگاران شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد. معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این […]

به گزارش اخبار به روز مرند : نشست خبری معاون استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام اله دهه مبارک فجر با حضور خبرنگاران شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این نشست با بیان اینکه مهمترین شاخصه مدیر شفافیت و صداقت است افزود: مدیران نباید در حاشیه حرکت کنند و باید عملکرد و اقدامات صورت گرفته دستگاه خود را به صورت شفاف به مردم بیان کنند .

وی گفت: هر کسی که عهده دار مدیریت در شهرستان می شود باید بیشترین وقت و تمرکز خود را صرف امورات شهرستان کند و با سایر دستگاه ها تعامل داشته باشد .

راستگو در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های دهه مبارک فجر بیان داشت:دهه فجر متعلق به همه مردم است و برنامه های مختلفی در سطح شهرستان تدارک دیده شده است .

وی گفت: پنجاه پروژه با اعتبار بیش از هفتاد میلیارد تومان در دهه فجر وجود دارد که مورد افتتاح و یا کلنگ زنی قرا خواهد گرفت .
وی افزود: شبکه فاضلاب کوی بعثت مرند به طول ۱۰ کیلومتر در حال انجام است .

فرماندار مرند ادامه داد: ۱۷ پروژه در حوزه بهداشت و درمان با هزینه ای بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال در حال انجام است، ساختمان کلینیک تخصصی شهید باکری نیز با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است.
وی با اشاره به بیمارستان ۳۰۰ تختوابی مرند خاطرنشان کرد: بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی مرند در کمیسیون ماده پنج تغییر کاربری داده شده و باید ضمن مشخص شدن مکان دقیق احداث آن، طراحی و نقشه های اجرایی آن آماده شود که قدری زمان می برد.
راستگو با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای بهره برداری از رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت: دبیرخانه دائمی تبریز ۲۰۱۸ در شهرداری مرند مستقر شده است، این رویداد یک فرصت تاریخی است که باید توانمندی و ظرفیت خدماتی و رفاهی خود را نشان دهیم.
فرماندار مرند با تاکید بر حل سریع مشکلات مرکز شهر و پروژه جواهر مرند، اظهار کرد: سرمایه گذار و شهرداری باید در اسرع وقت، به تعهدات خود در این پروژه عمل کنند، مرکز شهر مرند با توقف این پروژه قفل شده و کسبه و اهالی شهر انتظار دارند با بهره برداری آن، به زودی در اختیار مردم قرار گیرد.
راستگو نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به تدوین سند اشتغال مرند عنوان کرد: در جلسات کارگروه اشتغال مرند مباحث مختلفی مطرح شده و طرح هایی در حوزه روستایی و مشاغل خانگی انجام گرفته است.

بر اساس این گزارش علیار راستگو در این نشست به خیلی از سوالات مطرح شده متاسفانه پاسخ در ست حسابی نداند از جمله ظرحهای نیمه تمام ،عدم تکمیل بزرگراههای مرند بازرگان و مرند جلفا ،منطقه ویژه اقتصادی مرند ،ورزشگاه نیمه تمام ۵ هزار نفری ، مکان یابی برای بیمارستان ۳۰۳ تختخوابی وجای سوال برای خبرنگاران علت حضور برخی از مسئولین در این نشست و زودتر خداحافظی فرماندار محترم بخاطر اینکه باید در یک جلسه دیگر که میهمانانی از استان بودند شرکت می کرد ……..!!!

DSC_0013

DSC_0007 DSC_0009  DSC_0016 ۴۳۸۷۱۸۳۱۴_۱۵۸۲۰۲۴۴۵۲۱۷۱۰۷_۷۳۶۵۷ DSC_0020