جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان با حضور اعضاء به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد . تقی کرمی در جلسه کار گروه فرهنگی و اجتماعی این شهرستان اظهار داشت : این کارگروه با تشکیل جلسات ، مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی این شهرستان را شناسایی و جهت ارائه […]

جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان با حضور اعضاء به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد .

تقی کرمی در جلسه کار گروه فرهنگی و اجتماعی این شهرستان اظهار داشت : این کارگروه با تشکیل جلسات ، مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی این شهرستان را شناسایی و جهت ارائه راه حل پیشنهادات لازمه را ارائه نماید.

 

وی افزود : در همین راستا و در سالی که مزین به نام دولت و ملت و همدلی و همزبانی نامگذاری شده است مسئولیت ما سنگین تر است و هر کدام از اعضا در حیطه شرح و ظایف خود در کارگروه عمل کنند .

کرمی گفت: یکی از وظایف این کارگروه بررسی راهکار های اجرایی این برنامه ها و بستر سازی مناسب جهت تحقق آن در جامعه می باشد که می تواند بستر و شکوفائی زندگی و امنیت اجتماعی پایدار را فراهم کند .

رئیس کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان گفت: کارگروه فرهنگی و اجتماعی به دو پدیده  مهم در شهرستان ورود جدی داشته است که یکی از آنها معضل ازدواج زود هنگام و دیر هنگام و دیگری خشونت گفتاری موجود در سطح جامعه است .

وی با اشاره به خشونت گفتاری برخی از افراد گفت: اساتید ،صاحب نظران و دانشگاهیان در این مورد علت یابی و ریشه یابی کنند و به تحقیق و بررسی بپردازند .

کرمی بیان داشت : اعضا کارگروه نیاز ها و مشکلات و چالشهای مهم شهرستان را بررسی و برای سال جاری برنامه ریزی کنند تا کارگروه با اتخاذ راهکار ها و تدابیر ویژه در جهت آگاه سازی و بازدارندگی اقدام کند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی موجود در شهرستان اظهار داشت : حاشیه نشینی مشکلات زیادی در حوزه خدماتی ، سکونت ، اقتصادی و …. ایجاد کرده است و باید با کمک همه دستگاه ها حل شود .

وی گفت: حاشیه نشینی ، سکونت غیر استاندارد و مهاجرت بی رویه را گسترش داده و در کنار این سکونت غیر استاندارد معضلات فرهنگی و اجتماعی به وجود آمده است .

وی ادامه داد : علل و عواملی که باعث حاشیه نشینی در شهر ها می شود باید بررسی شود و در این زمینه صاحب نظران ، دانشگاهیان به صورت جد به این مساله ورود کرده و علتها را ریشه یابی کنند .

در ادامه این جلسه با حضور جمعی  از اساتید دانشگاه ، در مورد مسائل و مشکلات موجود ، مشکل حاشیه نشینی و راهکار های مبارزه با این مشکلات بحث و بررسی صورت گرفت

۱۲۰ ۲۱۳