به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرنئ، تقی کرمی در سومین  جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مرند دبا اشاره به بارش سنگین برف در شهرستان با میانگین ۳۰ سانتی متر و تشکر از عواملان اجرایی برای میسرگشایی به موقع اظهار داشت: خوشبختانه شاهد بارش برف و نزول رحمت الهی در شهرستان بودیم که مسئولان اداره راه ، […]

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرنئ، تقی کرمی در سومین  جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مرند دبا اشاره به بارش سنگین برف در شهرستان با میانگین ۳۰ سانتی متر و تشکر از عواملان اجرایی برای میسرگشایی به موقع اظهار داشت: خوشبختانه شاهد بارش برف و نزول رحمت الهی در شهرستان بودیم که مسئولان اداره راه ، شهرداری‌ها، هلال احمر، پلیس راه برای مسیر گشایی راه‌های ارتباطی شهرستان و روستاها متحمل زحمات فراوانی شدند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سفر اخیر استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان و تصویب سند تدبیر و توسعه گفت: سند تدبیر و توسعه شهرستان در قالب هفت هسته کلیدی به تصویب رسیده  که جا دارد دستگاه‌های ذیربط پیگیر اجرایی شدن مصوبات خود باشند.

کرمی از نهایی شدن دو پروژه از جمع پروژه‌های سند تدبیر توسعه در شهرستان شامل کارخانه الیاف شیشه و کاروانسرای پیام خبر داد و با اشاره به وضعیت کارخانه الیاف شیشه در مرند گفت: واگذاری اولیه  مهر ماه امسال انجام گرفته و اداره آب و فاضلاب در حال بررسی  است و مبلغ ۴۹۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی  در نظر گرفته شده و به محض واگذاری زمین اقدام به احداث کارخانه خواهیم کرد.

فرماندار مرند با اشاره به تحویل به موقع لایحه بودجه توسط دولت به مجلس اظهار داشت: دولت تدبیر و امید  با تلاش و جدیت تمام توانسته دوسال متوالی بودجه را به موقع تحویل مجلس کند  که جا دارد دستگاه‌های اجرایی در جذب و تامین اعتبارات تلاش کنند.

رئیس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مرند گفت: متاسفانه در سال‌های قبل تخصیص بودجه‌های عمرانی ۱۰ تا۳۰ درصد بوده ولی دولت تدبیر و امید توانسته این رقم را افزایش دهد  به طوریکه بودجه ملی استانی ۹۰ درصد ‌تخصیص  داده شده است.

کرمی با اشاره به  پیگیری دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات پروژه های عمرانی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توانسته است اعتبارات خوبی  را در اختیار دستگاه‌ها قرار دهد که از جمله آنها اختصاص بودجه تملک دارایی ۷۰ درصد و  بودجه از محل ماده ۱۸۰ به میانگین ۴۰ درصد  که لازم است دستگاه‌های اجرایی علاوه بر پیگیری اعتبارات خود برای صرف پروژه‌های  نیمه تمام به نحو احسن و سر موقع  پروژه ها را به اجرا در آورند  تا پول بیت المال به نحو مطلوب در خدمت مردم باشد.

وی در ادامه با اشاره به اعتبارات شهرستان افزود: سر جمع اعتبارات شهرستان ۶۰ درصد از محل اعتبارات تملک دارای و ماده ۱۸۰ ، بالای ۲۴ میلیارد تومان است که بالای ۱۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و اولویت آنها پروژه‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند .

فرماندار ویژه شهرستان مرند خاطر نشان کرد: کیفیت اجرای پروژه‌های  سال ۹۲ برخی دستگاه ها از جمله شهرداریها ارزیابی شده که چندان رضایت بخش نبوده  و ضرورت دارد در اجرایی پروژه ها نهایت دقت صورت گیرد.

 

۴۳

۵۲   ۴۳