معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: بحث فرهنگ باید به متخصصین فرهنگی سپرده شود و هر نهاد غیرمتخصص نباید به این عرصه ورود پیدا کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند : داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند، ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که با حضور امام جمعه مرند برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ یک برنامه دراز مدت است، اظهار داشت: برای تغییر و یا اصلاح یک فرهنگ شاید چندین دهه نیاز باشد که برای عملی شدن آن، باید از سطوح پایین به بالا در جامعه به اجرا گذاشته شود.

وی بر ضرورت اجرای کارشناسی مسائل فرهنگی تاکید کرد و افزود: بحث فرهنگ باید به متخصصین فرهنگ سپرده شود و هر نهاد غیرمتخصص نباید به این عرصه ورود پیدا کند.

فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: ما در اجرای فرهنگ مشکل داریم، جامعه امروز ما سیاست زده است و متناسب با منفعت ها تولید فکر می کنیم که انتظار داریم این فکر نیز در جامعه نهادینه شود که درست نیست.

تشکیل تیم ارزیابی برنامه های فرهنگی هنری مرند

همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در این جلسه با اشاره به تشکیل شورای فرهنگی عمومی روستایی در این شهرستان گفت: شورای فرهنگ عمومی روستایی انتظار دارند برای عملیات شدن مصوبات، دستگاه های شهرستان بیشتر همکاری کنند.

مهران فرجی ابراز داشت: مقرر شده بود تیم ارزیابی برنامه های فرهنگی هنری شهرستان مرند شامل اعضای علمی متشکل از اساتید دانشگاه و فرهنگیان آموزش و پرورش باشد که اسامی کارشناسان اعلام شده و به زودی جلسه توجیهی برگزار خواهد شد.

همچنین معاون فرهنگی بنیاد بین المللی اسراء در این جلسه به تشریح اجرای طرح ملی «ملکوت» پرداخت، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جانشین فرمانده انتظامی شهرستان مرند نیز گزارشی از روند فعالیت های ماه محرم ارائه کردند.