به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند:علیرضا ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار آذربایجان شرقی دیدار کرد . معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این دیدار با تاکید بر موضوع آب شرب شهرستان گفت: موضوع آب شرب شهرستان جز اولویت برنامه ها می باشد و […]

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند:علیرضا ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار آذربایجان شرقی دیدار کرد .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این دیدار با تاکید بر موضوع آب شرب شهرستان گفت: موضوع آب شرب شهرستان جز اولویت برنامه ها می باشد و باید توجه بیشتری به این موضوع حیاتی داشته باشیم .

وی افزود : کل آب شهرستان از محل سفره های زیر زمینی تامین می شود و نیاز است در جهت بهینه سازی مصرف آب تمهیداتی صورت گیرد .

گرشاسبی با اشاره به مصرف بهینه آب توسط مردم گفت: باید نسبت به مصرف درست و بهینه آب در شهرستان فرهنگ سازی و در جهت استاندارد سازی آن تلاش کنیم .

وی گفت: توجه ویژه به آب شرب شهرستان نیاز است که در غیر اینصورت در آینده در شهرستان با مشکل مواجه خواهیم شد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مشکلات شهرستان در حوزه آب و فاضلاب گفت: اصلاح شبکه ، فرهنگ سازی مصرف آب و احداث کامل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر مرند از نیاز های اساسی این شهرستان است .

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب فعلی شهر مرند جوابگوی نیاز نیست و حجم ورودی آن بیشتر از توان شبکه است و برای اجرایی شدن مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب اقداماتی موثری در گذشته صورت گرفته ولی نیاز به تلاش بیشتر است.

فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره بوی بد فاضلاب در ورودی شهر مرند گفت: باید از توانمندی استان و شهرستان در رفع بوی بد تصفیه خانه فاضلاب بهره گیریم و این وضعیت در شان شهرستان مرند نیست .

وی تاکید کرد : با توجه به شرایط کنونی و جوابگو نبودن تصفیه خانه فاضلاب ، نیاز به احداث سریع مدول دوم تصفیه خانه جز ضروریات است و پیمانکار پروژه در اجرای آن تسریع کند .

وی افزود: مدیریت لجن کش ها توسط شرکت آب و فاضلاب شهرستان صورت گیرد و محل مناسبی برای تخلیه آنها در نظر گیرند تا برای منابع آبی و مزارع مشکلاتی پیش نیاید .

در ابتدای این دیدار ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه آب و فاضلاب را ارئه نمودند .

DSC_0002 DSC_0004  DSC_0006