معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: طرح ها و پروژه ها باید به صورت مردم محور و معتمدمحور اجرایی شود، هیچ کاری در این کشور، نشدنی نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند : داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند، ظهر امروز در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان مرند، اظهار داشت: زمین ۱۰ هکتاری واقع در جنب زندان مرند جهت احداث شهرک مبل، انتقال صنایع مزاحم، اسکان در مواقع اضطراری و… در اختیار شهرداری مرند قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اتاق مدیریت بحران شهرستان مرند نیمه کاره مانده است که می توان با آماده سازی و ساماندهی زمین شناسایی شده، به صورت چند جانبه استفاده کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به نبود مکان فرود هلی کوپترهای امدادی در مرند عنوان کرد: شهرستان مرند با داشتن ۲۵۰ هزار نفر جمعیت و علیرغم ویژه بودن، هنوز دارای مکان فرود هلی کوپتر امدادی نیست، این در حالی است که جلفا به دارای بودن ۶۰ هزار جمعیت، دارای چنین امکانی است.

گرشاسبی با عذرخواهی از مردم مرند جهت کارهای بر زمین مانده ادامه داد: فکرهای خوبی در شهرستان مرند تولید می شود اما در توان اجرایی ضعف دیده می شود، باید از توانمندی مردم و امکانات دولتی در جهت اجرای طرح ها استفاده کرد.

فرماندار ویژه مرند همچنین با انتقاد از عدم اجرای ساماندهی ورودی شهر مرند تصریح کرد: ورودی شهر مرند باید ساماندهی شود، ورودی فعلی مرند، گردشگران و میهمانان را از این شهر فراری می دهد.

وی افزود: کارها و طرح ها و پروژه ها باید به صورت مردم محور و معتمدمحور اجرایی شود، هیچ کاری در این کشور، نشدنی نیست و اگر کاری پیش نمی رود، ما توان اجرای آن را نداریم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اذعان داشت: ساخت و ساز پروسه ای است و دفعی نیست، مدیران شهرستان مرند نیز باید تلاش کنند به جای درجا زدن، قدم به قدم طرح ها و پروژه های شهری را پیش ببرند.

گرشاسبی در بخش دیگری با اشاره به اینکه چند روستای مرند در معرض تهدید سیل قرار دارند، گفت: اقدامات لازم باید در روستاهای گزافر، زنجیره، قرخلار و قاپلوق شهرستان مرند پیش از آغاز فصل سرما، انجام و ساماندهی شوند.

وی همچنین با اشاره به رقم پایین استفاده کنندگان از وام و تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی در شهرستان مرند اظهار داشت: باید علل و عوامل عدم استقبال مردم از این طرح، آسیب شناسی و طی یک ماه آینده ارائه شود.

 

 

 

DSC_0009 DSC_0011 DSC_0013 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0018