معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به قدمت ۶ هزار ساله شهر مرند بر ضرورت معرفی فرصت های گردشگری و هنری این منطقه تاکید کرد.

 

فرصت های گردشگری و هنری مرند معرفی شود

ب به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند، شنبه شب در رویداد فرهنگی کاروانسرای یام که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند، برخی از مدیران کل استان و روسای ادارات شهرستان ویژه مرند در محل این کاروانسرا برگزار شد، ابراز داشت: این کاروانسرا با ورود بخش خصوصی به سرعت بازسازی و امروز در کمتر از سه ماه میزبان یک رویداد بزرگ فرهنگی در شهر مرند است.

وی با اشاره به پتانسیل مرند اظهار داشت: مرند به مفهوم فرهنگ، هنر و تمدن است، تاریخ مرند ۶ هزار سال قدمت دارد، اما شروع تاریخ آن از آرارات تا دریای خزر است و اگر در طول این مدت، پویایی نداشت نمی توانست مایا باشد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حوزه تمدنی ارس و مرند باید بیش از این مطرح شود، تاکید کرد: کاروانسرای یام برای شهر مرند یک میراث است و هنر ما این است که فرهنگ و تمدن این شهر را استمرار داده و با رونق گردشگری، تولید ثروت و اشتغال داشته باشیم.

فرماندار ویژه مرند تصریح کرد: مرند در تمامی عرصه های هنری و فرهنگی دارای پتانسیل بسیار بالایی است که باید از تمامی ظرفیت های آن بهره برده و فرصت طلایی برای معرفی مرند را از دست ندهیم.

گفتنی است، رویداد فرهنگی کاروانسرای یام یکی از ۱۱ رویداد فرهنگی کشور است که به همت سازمان میراث فرهنگی به مدت یک هفته برگزار می شود، نمایشگاه آثار و صنایع دستی و هنری،  تولیدات و محصولات کشاورزی و کمپ عشایری از امروز تا ۲ شهریورماه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در محل این کاروانسرا برای بازدید عموم دایر است.