معاون استاندار آذربایجان شرقی خواستار نامگذاری هفته ای به عنوان «مدافعان فضای مجازی» شد و گفت: شیوه جنگ امروز از حالت سخت به نرم افزاری تبدیل شده و نیازمند تخصص است.

به گزارش پایگاه خبری  اخبار به روز مرند: داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند، ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس ابراز داشت: مناسبت های ملی مذهبی باید در شأن مردم برگزار شده و از افراط و تفریط ها پرهیز شود، هفته دفاع مقدس یک مناسبت ملی است و بزرگداشت این ایام باید در سطح ملی برگزار شود.

وی با اشاره به برکات دوران دفاع مقدس افزود: در دوران دفاع مقدس مفهوم منافع ملی متبلور شد و مردم با همدلی به دفاع از کشور پرداختند.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به اینکه ماهیت جمهوری اسلامی مبتنی بر ارزش های الهی است، تاکید کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی برای ارائه توانمندی های یک نسل است، مفاهیم فرهنگ غنی جنگ، باید به نسل جدید منتقل شود، چرا که فرهنگ جنگ ما منبعث از عاشوراست.

گرشاسبی ادامه داد: دین اسلام و فرهنگ مکتب امام حسین(ع) باید با منبر و تبیین مقاتل واقعه عاشورا انتقال داده شود، فرهنگ عاشورا نیز از فلسفه غدیر الگو گرفته است.

ضرورت تبیین توانمندی های نیروهای مسلح

معاون استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری خواستار تصویب «هفته مدافعان فضای مجازی» شد و گفت: شیوه جنگ امروز از حالت سخت به نرم افزاری تبدیل شده است و حوزه جنگ نرم افزاری نیازمند تخصص است.

وی افزود: فعالان فضای مجازی که در حوزه ساخت و تولید رفتار و افکار، فعالیت می کنند، تجلیل شوند، افرادی که در فضای مجازی، مردم را از آینده کشور و نظام ناامید می کنند، به کشور خیانت می کنند که موجب گسست مردم از بدنه حکومت می شود.

گرشاسبی تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ کانال ماهواره ای علیه انقلاب اسلامی فعالیت می کنند و حتی در پخش مستقیم مسابقات ورزشی کارشکنی می کنند تا نسل جوان را علیه صداوسیما تحریک کنند.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، از کمبود سلاح رنج می بردیم، اظهار داشت: امروز با موشک نقطه زن، هدف مورد نظر را در کیلومترها فاصله مورد اصابت قرار می دهیم، براین اساس توانمندی نیروهای مسلح باید در هفته دفاع مقدس برای مردم تبیین شود.

روز اول مهر؛ هر اداره یک مدرسه

وی در بخش دیگری با تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان مرند عنوان کرد: رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور در شهرستان مرند برگزار می شود تا اقتدار نیروهای مسلح به رخ دشمنان کشیده شود.

گرشاسبی با اشاره به بازگشایی مدارس در اول مهر گفت: هر مدیر اداره شهرستان مرند به اتفاق کارکنان خود، در روز اول مهر، به یکی از مدارس شهرستان سر بزند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: فرهنگ استکبارستیزی باید به نسل جوان آموخته شود، دشمن امروز در صدد توطئه علیه انقلاب اسلامی است و مردم و تمامی اقشار باید آمادگی خود را حفظ کنند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تقویت تولید ملی تاکید کرد: امروز باید از داشته های اقتصادی خود محافظت کنیم اما محتکران در شرایط امروز اقتصادی، به این نظام ضربه زدند.

گرشاسبی با اشاره به روز «ولایتمداری، زنان و خانواده» در هفته دفاع مقدس گفت: باید نقش زنان در انقلاب اسلامی پررنگ تر شود، زنان در دوران دفاع مقدس نیز نقش بسزایی داشتند.