معاون استاندار آذربجان‌شرقی: بزرگراه مرند – جلفا بعد از ۸ سال به پایان نرسیده است  معاون استاندار آذربجان‌شرقی گفت: هشت سال از آعملیات اجرایی طرح بزرگراه‌های مرند – بازرگان و مرند – جلفا می‌گذرد ولی به علت تکمیل نشدن این محورها شاهد کشته و زخمی شدن بیش از ۱۵۰ نفر از هموطنان در این محورها […]

معاون استاندار آذربجان‌شرقی:

بزرگراه مرند – جلفا بعد از ۸ سال به پایان نرسیده است

 معاون استاندار آذربجان‌شرقی گفت: هشت سال از آعملیات اجرایی طرح بزرگراه‌های مرند – بازرگان و مرند – جلفا می‌گذرد ولی به علت تکمیل نشدن این محورها شاهد کشته و زخمی شدن بیش از ۱۵۰ نفر از هموطنان در این محورها در سال‌جاری هستیم.

به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند، تقی کرمی در نشست بررسی مشکلات شهرستان مرند با اشاره به قرار گرفتن  این شهرستان در مناطق کوهستانی و مسیر ترانزیت بین‌المللی خودرورهای داخلی و خارجی اظهار کرد: این منطقه  از نقاط حادثه‌خیز در استان به شمار می‌رود که مسئولان باید توجه بیشتری به این شهرستان داشته باشند.

وی افزود: بیش از هشت سال از آغاز عملیات اجرایی طرح بزرگراه‌های مرند- بازرگان و مرند- جلفا  می‌گذرد  ولی به علت تکمیل نشدن این محورها شاهد تصادفات و کشته و زخمی شدن بیش از ۱۵۰ نفر از هموطنان در این محورها هستیم.

فرماندار ویژه شهرستان مرند از مسئولان  راه و شهرسازی خواست تا نسبت به تصمیم‌گیری‌های نهایی در تسریع این طرح‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

ضعیف بودن امدادرسانی در شهرستان مرند

کرمی با اشاره به چندین حادثه ناگوار تصادف در شهرستان افزود: عکس‌العمل برخی ادارات در امدادرسانی و ارائه خدمت به حادثه دیدگان بسیار ضعیف بوده که امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق بتوان جبران کرد.

وی اظهار کرد: پیشگیری از بحران و آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاه‌های اجرایی باید مقابله با حوادث احتمالی برنامه‌ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند تا در هنگام بروز حوادث بتوانند در کم‌ترین زمان ممکن بحران را مدیریت کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: اعضا مدیریت بحران شهرستان باید آمادگی کامل در برابر حوادث و بلایای طبیعی داشته باشند و هر گونه کوتاهی در امر خدمات رسانی در برابر مقابله با بحران از سوی ادارات شهرستان پذیرفتنی نیست.

وی از برگزاری دوره‌های آموزش امداد و نجات و دفاع در مقابل حوادث طبیعی  و مانور زلزله در شهرستان نیز خبر داد .

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان مرند خسارات ۳ هزار میلیارد ریال زارعان و باغداران مرندی بر اثر خشکسالی و سرمازدگی را غیرقابل جبران دانست  و گفت:  به علت کمبود اعتبارات دولتی تاکنون برای جبران خسارات به باغداران و زارعان اقدامات اساسی صورت نگرفته است.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی بر جلوگیری از کاهش میزان خسارت‌های احتمالی، شناخت توانمندی‌ها و شناسایی نقاط حادثه‌خیز شهرستان تاکید کرد.