به مناسبت هفته وقف رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند دیدار کردند . معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ضمن تسلیت ایام ۲۸ و ۳۰ صفر و تبریک هفته وقف اظهار داشت: مساله وقف ریشه در فرهنگ دینی ما دارد . فرماندار ویژه شهرستان […]

به مناسبت هفته وقف رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند دیدار کردند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ضمن تسلیت ایام ۲۸ و ۳۰ صفر و تبریک هفته وقف اظهار داشت: مساله وقف ریشه در فرهنگ دینی ما دارد .

فرماندار ویژه شهرستان با اشاره به وجود بقاع متبرکه در شهرستان گفت: وجود بقاع متبرکه در شهرستان ظرفیت خوبی برای فعالیتهای مذهبی و فرهنگی است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود .

ایشان در ادامه با اشاره به وضعیت امام زاده سید احمد مرند افزود : سازمان اوقاف و امور خیریه در بازسازی و ایجاد فضاهای مناسب جهت آسایش زائرین محترم اقدام نماید .

کرمی در ادامه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی وقف در بین مردم ابراز داشت: باید نگرش مردم به مسئله وقف تغییر کند و لازم است در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد تا شاهد رشد موقوفات باشیم.

وی در ادامه گفت: باید جهت فرهنگ سازی و تشویق مردم به امر وقف سازمان اوقاف و امور خیریه با برگزاری مراسماتی از واقفان تقدیر نماید .

ایشان خاطر نشان شدند: یکی از کارهایی که سازمان اوقاف می‌تواند برای ترویج مسأله فرهنگ داشته باشد از بین بردن شبهات در بین مردم است.

کرمی افزود : ما هرچه قدر در راستای ترویج فرهنگ وقف، آسیب شناسی و اطلاع‌رسانی بیشتری داشته باشیم موفق‌بوده و هر اندازه ما شفافیت سازی و اطلاع رسانی دقیق تر داشته باشیم موفق تر خواهیم بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گفت: ساختار وقف باید مردمی باشد و مردم باید خود از کارهای وقف حمایت کنند و نباید وقف دولتی شود و اگر وقف دولتی شود مردم دیگر وقف نخواهند کرد .

وی افزود : واقفان باید نیازهای امروز جامعه را مد نظر داشته باشند ودر عرصه پزشکی ، سلامت ، بهداشت ، حمایت از بیماران و موارد منطبق با نیاز های جامعه وارد عمل شوند .

در ادامه حجت الا سلام جباری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به ارائه گزارشی ازعملکرد و وضعیت این سازمان پرداخت.

۱۳۵ (۱) download

 

 

منبع :روابط عمومی فرمانداری ویژه مرند