،در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در مسجد امام حسین (ع) شهر مرند برگزار شد تقی کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی به سخنرانی پرداخت. معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم با اشاره به توهین روزنامه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (ص) گفت: خسارت به محضر پیامبر بزرگوار […]

،در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در مسجد امام حسین (ع) شهر مرند برگزار شد تقی کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی به سخنرانی پرداخت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم با اشاره به توهین روزنامه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (ص) گفت: خسارت به محضر پیامبر بزرگوار اسلام (ص) قابل گذشت نبود ه و ما شیعیان و مسلمانان این اقدام خفت بار آنها را محکوم می کنیم و این را بدانند که هر چه قدر به پیامبر رحمت و مغفرت ما توهین کنند بیشتر از گذشته به آن حضرت ارادت خواهیم داشت .

وی در ادامه افزود : وظیفه ما مسئولین در برابر مردم خدمت رسانی است و این توفیق الهی می باشد که در عرصه خدمت رسانی به مردم قرار داریم و ما مسئولین گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه دهیم و در این مورد به روسای محترم ادارات شهرستان تذکر داده ام.

کرمی گفت: تمامی دولتها در طول سی و شش سال گذشته به استثنای دولت بنی صدر ذلیل در حد توان خود در ارائه خدمت به مردم ، اعتلای نظام و کشور تلاش کرده اند . اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با احداث بیمارستان جدید در شهرستان مرند موافقت کرده و مقرر شده تا ۶۰ درصد هرینه ساخت آن توسط دولت و ۴۰ درصد از منابع استانی و شهرستانی هزینه شود که در آینده نزدیک کلنگ آن زده خواهد شد .

وی گفت: دولت تدبیر و امید با تبلیغات کمتری که در اختیار داشت توانست بیشترین رای مردم را به خود اختصاص دهد و کشور را تحویل گیرد .

ایشان افزودند : دولت تدبیر و امید در زمان تحوبل کشور رشد اقتصادی بسیار پائین بوده و تحریمها بر علیه کشور هر روز بیشتر می شد و این وضعیت دولت را در فشار قرار داده بود .

کرمی ابراز داشت : شعار دولت قبل   تورم یک رقمی ، آوردن نفت بر سر سفره مردم و کاهش بهره بانکی به تک رقمی بود ولی نتوانست در این موراد اقداماتی انجام دهد .

وی گفت: بزرگترین قدم دولت قبل آزاد سازی قیمت حاملهای انرژی و بحث حذف یارانه بود که آسیب جهت گیری دولت در یارانه بود .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: دولت تدبیر و امید سالانه ۱۳۰ میلیارد تومان یارانه نقدی فقط برای مردم شهرستان مرند پرداخت می کند که با این حال بودجه عمرانی شهرستان از کلیه جوانب ۳۳ میلیارد تومان می باشد که کل اعتبارات شهرستان برای اجرای پروژه های عمرانی است .

وی ادامه داد: زمانی می توان پروژه عمرانی در شهرستان اجرا کرد که که پول کافی برای انجام آن وجود داشته باشد و با اجرای پروژه عمرانی می توان در جهت اشتغال زایی هم قدم برداشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی شهرستان بود  که دولت توانست فقط ۱۱ درصد آن را تخصیص دهد و با این وضعیت نمی توان قدمی در اجرای پروژه های عمرانی برداشت.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب بارها از حرکت دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت تقدیر کرده و این کار وظیفه ما خدمت گذاران را بیشتر کرده است.

وی ابراز داشت : سال قبل سرانه هر نفر در حوزه بهداشت ۲۱ هزار تومان بود ولی با تدبیر دولت و با وجود قیمت پائین نفت سرانه بهداشتی به ۹۶ هزار تومان رسیده که ۵ برابر افزایش داشته است.

وی گفت: متاسفانه در سال گذشته داروی مورد نیاز در کشور کمیاب بود ولی این مشکل در دولت تبیر و امید حل شده است و در این مورد مشکلی نداشتیم.

کرمی افزود : سهم هر مریض در دولت قبل ۷۰ درصد و سهم دولت ۳۰ درصد بود ولی در دولت تدبیر و امید سهم هر مریض در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر به ۶ درصد ودر شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به ۳ درصد رسیده که ار افتخارات دولت تدبیر و امید است

معاون استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت:یکی از آرمانهای امام این بود که مردم فاقد دفترچه درمانی صاحب دفترچه شوند و به جز مریض داری دغدغه دیگری نداشته باشند که دولت توانست به هشت میلیون نفر از عزیزان ایرانی دفترچه درمانی اعطا کند و دولت به سلامت افراد جامعه اهمیت زیادی قائل است .

کرمی با اشاره به شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر ایجاد آرامش در جامع گفت: دولت تدبیر و امید از زمان تحویل کشور با سایر قوا با تعامل برخورد می کند که نمونه بارز آن اجرای مصوبات مجلس است و این تعامل بین آنها باعث ایجاد آرامش در کشور می شود .

کرمی در ادامه با اشاره به حمایت رهبر از تیم مذاکره کننده افزود : رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با کارکنان نیروی هوایی بر حمایت خود از تیم مذاکره کننده تاکید کرده و گفته اگر در نتیجه مذاکرات تحریمها کمتر شود از مذاکرات حمایت می کنم و ما نیز وظیفه داریم پشت سر رهبر حرکت کرده و از مدافعان و سربازان نظام که در جنگ دیپلماسی قرار دارند حمایت کرده و از هرگونه اقدام در جهت بدنامی و سنگ اندازی بر عدم پیشرفت آنها خودداری کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره به وضعیت شهرستان در ماههای گذشته گفت: شهرستان مرند در ماههای قبل دچار بحران شدیدی شده بود سخنرانکه از جمله آنها مشکلات فرهنگیان و شفا مهر بود ولی با درایت مسئولان ارشد استانی و شهرستان و صبر و حوصله مردم توانستیم این مشکل بزرگ را حل کنیم به طوریکه تا به امروز ۹۰ درصد مشکلات فرهنگیان حل شده است.

وی با اشاره به وضعیت بیمارستان شهر مرند افزود : بیمارستان جدید مرند که جز تخت چیز دیگری نداشت و مشکل اصلی آن فتضلاب بیمارستان بود که با همت مسئولان شهرستانی و بدون دریافت اعتبار دولتی و با هزینه یک و نیم میلیارد تومان توانستیم این مشکل بزرگ را که خطر جدی بر آبهای شهرستان بود را برطرف کنیم.

دراین مراسم مسئول ستاد دهه فجر و بخشدار مرکزی شهرستان مرند – ابراهیمی اعضای شورای شهر خبیر نیا مشاور فرماندار ویژه شهرستان مرند در امور ایثار گران و آزاد ه گان و خانواده های شهداو بسیجیان و اقشار مختلف مردم نیز حضور داشتند

۲۱۸ ۴۱۰