در جلسه شورای آموزش و پرورش مرند؛ فرماندار مرند: نظارت جدی بر توزیع شیر مدارس صورت گیرد فرماندار مرند و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به توزیع شیر در مدارس شهرستان گفت: نظارت ویژه بر توزیع عادلانه شیر در مدارس شهرستان بالخص روستا ها وجود داشته باشد .   کرمی فرماندار شهرستان […]

در جلسه شورای آموزش و پرورش مرند؛

فرماندار مرند: نظارت جدی بر توزیع شیر مدارس صورت گیرد

فرماندار مرند و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به توزیع شیر در مدارس شهرستان گفت: نظارت ویژه بر توزیع عادلانه شیر در مدارس شهرستان بالخص روستا ها وجود داشته باشد .

 

کرمی فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه که در محل کانون تربیتی شهید فهمیده برگزار شد اظهار داشت : مشکل بی سوادی باید باید به طور اساسی در دستور کار گیرد و امیدوارم بتوانیم در سال آتی شاهد برگزاری جشن ریشه کنی بی سوادی در شهرستان باشیم.

وی گفت: همه باید در جهت ریشه کنی بی سوادی در شهرستان تلاش کنیم و افراد بی سواد و کم سواد را شناسایی و سپس آنها را به کلاس سواد آموزی هدایت کنیم .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت : همکاری تمامی دستگاهها و … به منظور شتاب بخشی به روند سواد آموزی و به صفر رساندن بی سوادی باید در دستور کار قرار گیرد و مدیران مدارس با شناسایی اولیا دانش آموزان در جهت جذب آنها به سواد آموزی تلاش کنند .

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان مرند در ادامه با اشاره به توزیع شیر در مدارس شهرستان گفت: نظارت ویژه بر توزیع عادلانه شیر در مدارس شهرستان بالخص روستا ها وجود داشته باشد .

وی افزود : توزیع شیر در مدارس ، موضوعی است که می تواند در بخش سلامت جامعه موثر واقع شود

کرمی گفت: نظارت جدی بر توزیع شیر در مدارس صورت گیرد تا مشکلی از بابت توزیع شیر وجود نداشته باشد چرا که دولت تدبیر و امید به سلامت افراد جامعه بیش از پیش اهمیت قائل است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود : متاسفانه در شهرستان مرند شاهد وجود شپش در برخی از مدارس بودیم که شبکه بهداشت و درمان با همکاری آموزش و پرورش توانست قدمهای خوبی را در مبارزه با شپش بردارد .

وی گفت: امیدوارم با همکاری مجدد و تلاش وافر بین مراکز بهداشتی و آموزش و پرورش با سرعت موارد آلودگی در مدارس شناسایی و درمان شود .

کرمی در ادامه با اشاره به مشکل تبدیل نمایندگی آموزش و پرورش بخش یامچی به اداره مستقل گفت: تبدیل نمایندگی آموزش و پرورش به یک اداره مستقل خارج از حیطه شهرستان است ولی مکاتبات و ملاقات های زیادی با وزیر محترم آموزش و پرورش و مسئولین ذیربط صورت گرفته ولی متاسفانه به دلیل محدودیت در گسترش تشکیلات دولتی موفق به تبدیل اداره مستقل نشده ایم.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: متاسفانه ۱۷ سال است که در حال نمایندگی باقی مانده و در تلاشم تا با مذاکرات بیشتر این مشکل را حل کنم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه فعالیت شورای آموزش و پرورش را مناسب دانسته و افزودند : فعالیت مجموعه شورای آموزش و پرورش شهرستان را در سال آتی به وضوح خواهیم دید و قدمهای بسیار ارزشمندی در حوزه آموزش و پرورش برداشته شده است.

کرمی با اشاره به فعالیت بنیاد برکت در شهرستان افزود : متاسفانه تا به حال آثاری از وجود بنیاد برکت در شهرستان نبود ولی طی ملاقات هایی که با مدیران این بنیاد صورت گرفته قدمهای ارزشمندی در جهت توسعه شهرستان برداشته شده که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد .

در ادامه کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن بازدید از کانون تربیتی شهید فهمیده از نزدیک در جریان فعالیتها و مشکلات این کانون قرار گرفته و دستورات لازم را در جهت رفع این مشکلات از جمله آسفالت و  چمن مصنوعی برای زمین فوتبال را، صادر نمودند .

 

۱۲۳ (۱)