به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه کارگروه آب ، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد با توجه به وضعیت شهرک دامپروری شهرستان گفت: متاسفانه وضعیت شهرک دامپروری شهرستان در حالت نامطلوب است و پیشرفت چندانی وجود ندارد که امیدوارم مسئولین ذیربط […]

به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه کارگروه آب ، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد با توجه به وضعیت شهرک دامپروری شهرستان گفت: متاسفانه وضعیت شهرک دامپروری شهرستان در حالت نامطلوب است و پیشرفت چندانی وجود ندارد که امیدوارم مسئولین ذیربط تلاش جدی برای بهره برداری شهرک به کار گیرند .

کرمی گفت: احداث شهرک دامپروری با هدف توسعه زیر ساختهای بخش کشاورزی است و امید است با راه اندازی شهرک دامپروری پیشرفتهای چشمگیری در این بخش حاصل شود.

وی با اشاره به روند پیشرفت شهرک دامپروری گفت: متاسفانه شهرک دامپروری با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد روبرو است که قابل قبول نیست و امیدوارم حداقل با بهره برداری از فاز اول شهرک بتوان اقداماتی در خصوص سرو سامان دادن به بخش کشاورزی انجام داد .

تقی کرمی با اشاره به اینکه سفر یاست جمهور و هیات همراه به استان فرصت مناسبی برای ارائه مشکلات شهرستان است گفت: مسئولان بخش کشاورزی مشکلات را احصا کرده و به اطلاع وزیر جهاد کشاورزی برسانند و لازم است مسئولین رغبت بیشتری به حل مشکلات داشته باشند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت :وجود شهرک دامپروری برای شهرستان جز نیاز های ضروری است و شهرستان مرند ظرفیتهای زیادی در بخش کشاورزی دارد که دولت برای احداث شهرک دامپروری شهرستان اعتبارات خوبی تخصیص داده است .

وی تصریح کرد : برخی بنیاد ها و اشخاص به صحنه سرمایه گذاری برای شهرک دامپروری و اختصاص این شهرک به طور کامل به آنها شده اند ولی بنیاد برکت هم خواستار سرمایه گذاری در این حوزه است و لی تمایل به شراکت دارد وامیدوارم بتوانیم مشکلات را توسط دولت حل کنیم و در غیر این صورت به بخش خصوصی واگذار خواهد شد .

در ادامه معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به خسارت وارد شده به شهرستان در بارشهای اخیر گفت:۳۷ میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی به شهرستان وارد شده که این خسارت ناشی از بارش تگرگ ،طوفان و … بوده است .

وی با اشاره به نقش بیمه روستایی ، عشایری کشاورزان گفت: بیمه روستایی به وضعیت کشاورزان از لحاظ بیمه ای رسیدگی کند

وی افزود: در دولت تدبیر و امید هیچ شهروندی فاقد دفترچه درمانی نیست و لازم است این امر در روستا ها اجرایی شود و مسئولان بیمه روستایی در امر بیمه نمودن محصولات و حتی خود کشاورزان اطلاع رسانی کنند .

کرمی در ادامه با اشاره به وضعیت منابع طبیعی شهرستان گفت: چرای بی رویه دام تبعات زیادی به دنبال دارد که از میان آنها از بین رفتن پوشش گیاهی ، فرسایش خاک   اشاره کرد .

وی گفت: تحت هیچ شرایطی احشام سایر شهر ها و مناطق وارد شهرستان نخواهند شد و در صورت رویت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

منبع : اقای کرامت روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرند

۱۱۸    ۲۱۹ ۳۱۴