در جلسه کمیسیون پیشگیری از وقوع جرم که امروز شنبه در سالن همایش فرمانداری مرند برگزار و آخرین وضعیت وقوع سرقت در این شهرستان با آماری قابل تامل ارائه شد. به گزارش اخبار به روز مرند : معاون استاندار آذر بایجانشرقی وفرماندار ویژه شهرستان ظهر شنبه در جلسه پیشگیری از سرقت شهرستان مرند اظهار داشت: دومین جلسه […]

 در جلسه کمیسیون پیشگیری از وقوع جرم که امروز شنبه در سالن همایش فرمانداری مرند برگزار و آخرین وضعیت وقوع سرقت در این شهرستان با آماری قابل تامل ارائه شد.

به گزارش اخبار به روز مرند : معاون استاندار آذر بایجانشرقی وفرماندار ویژه شهرستان ظهر شنبه در جلسه پیشگیری از سرقت شهرستان مرند اظهار داشت: دومین جلسه پیشگیری از سرقت را درحالی برگزار می کنیم که نیروی انتظامی شهرستان مرند توفیقات روز افزونی را درکشفیات جرائم درشهرستان داشته است.

تقی کرمی در ادامه افزود: با این حال و با وجود انتخاب فرمانده نیروی انتظامی شهرستان به عنوان مدیر برتر، از وضعیت مطلوبی در خصوص وقوع جرایم سرقتی و کنترل آن برخوردار نیستیم.

معاونت استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه خاطر نشان شد: فلسفه تشکیل این جلسه همفکری و تعامل در خصوص حذف زمینه های پیشگیری از وقوع سرقت است و انتظار داریم خروجی آن مورد توجه تمام دستگاه ها و نهادهای دخیل در این حوزه قرار گیرد.

کرمی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر نقش دیگر ادارات و سازمان ها در کاهش جرایم بویژه از نوع سرقتی گفت: ادارات می توانند نقش بسیار موثری در کاهش وقوع سرقت در شهرستان داشته باشند و همچنین حضور نیروی بسیج بدلیل برخورداری از ظرفیت های بالا می تواند در پیشگیری از این جرایم بسیار موثر باشد.

کاهش آمار جرایم سرقتی مرند در سال ۹۴

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند نیز در این جلسه با اشاره به کاهش وقوع سرقت در شهرستان مرند گفت: آماری که در این جلسه مطرح شد برای سال ۹۳ بوده اما امسال با کاهش سرقت روبرو بوده ایم بطوریکه بعد از تبریز ومراغه  در رتبه سوم قرار داریم.

علی طاحونی افزود: امسال ۳۱ درصد کاهش در وقوع سرقت و ۷۹ درصد افزایش کشفیات در تمامی موارد را داشته ایم ولی سرقت از محتویات داخل خودرو همچنان بدون کاهش بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه بیشتر سرقت ها در شهرستان، از ساختمان های نیمه کاره، خانه باغ ها و محتویات داخل خودرو انجام می شود، خاطر نشان کرد: ساختمان های فاقد پارکینگ و حاشینه نشینی و بیکاری را نیز می توان از دلایل افزایش وقوع سرقت در شهرستان برشمرد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند در رابطه با انتخاب مدیر برتر استان نیز گفت: براساس آمار سال ۹۴ در پنج ماهه اول سال ۳۵ درصد کاهش وقوع سرقت داشته ایم که همین امر منجر به انتخاب مدیر برتر انتظامی استان از شهرستان مرند شده است.

طاحونی در خصوص راهکارهای پیشگیری از وقوع  سرقت در شهرستان مرند نیز اظهار داشت: باید در امر جلوگیری از سرقت به مردم اگاهی داده شود که در این خصوص از تمامی رسانه های مکتوب ومجازی شهرستان درخواست یاری می کنم.

۵۴

۶۵   ۱۲۰   ۲۱۲ (۱)

 

 

۱۲۲ ۲۱۳ ۳۱۳