گزارش اخبار به روز مرند به نقل از  روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه شورای کارکنان فرمانداری و بخشداریها با حضور معاون فرماندار ، بخشداران مرکزی و یامچی و کارکنان فرمانداری و بخشداریها در محل سالن کنفرانس فرمانداری به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد . معاون استاندار […]

گزارش اخبار به روز مرند به نقل از  روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه شورای کارکنان فرمانداری و بخشداریها با حضور معاون فرماندار ، بخشداران مرکزی و یامچی و کارکنان فرمانداری و بخشداریها در محل سالن کنفرانس فرمانداری به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این جلسه ضمن تبریک سال جدید گفت: رهبر معظم انقلاب هر ساله با نامگذاری سال چراغ راه را به مسئولان و مردم نشان می دهد و امسال را سال دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نامگذاری کردند و این نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری راهنمای عمل برای مسئولان و مردم است.

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: نام‌گذاری سال‌ها موضوعی است که نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه کشور دارد. در حقیقت این شعارها علاوه بر این که هدف و راهبرد را تعیین می‌کند، موجب وحدت ملی برای رسیدن به پیشرفت و تعالی می‌شود.

کرمی در ادامه با اشاره به وضعیت شهرستان مرند در سال ۹۳ گفت: فرمانداری مرند با تلاش همکاران توانست در سه حوزه امنیتی ، عمرانی و دهیاری مقام برتر در بین سایر فرمانداریها را در شش ماه اول سال ۹۳به خود اختصاص دهد و شش ماهه دوم در حال بررسی است که امید است بتوانیم این رتبه را به خود اختصاص دهیم.

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش مجموعه فرمانداری برای تحقق یافتن سند تدبیر و توسعه شهرستان گفت: در سال ۹۳ سند تدبیر و توسعه شهرستان در قالب هفت هسته کلیدی به تصویب شورای برنامه ریزی استان به ریاست دکتر جبارزاده استاندار محترم آذربایجان شرقی رسید و در این راستا لازم است همکاران فرمانداری تلاش مضاعف نسبت به پیگیری و اجرایی شدن مصوبات آن داشته باشند .

وی افزود : استاندار محترم بر عملیاتی شدن هسته های کلیدی در سال ۹۴ تاکید فراوان دارند و امید است با تلاش وافر بین همکاران فرمانداری و دستگاه های ذیربط عملیات اجرایی سند تدبیر و توسعه شهرستان آغاز و به خوبی پیش رود .

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی ، حوزه گردشگری ، صنایع تبدیلی ، برنامه ریزی و عمرانی از حوزه های حساسی هستند که می تواند در جهت رشد و تعالی شهرستان مرند موثر واقع شود .

کرمی افزود : دکتر جبارزاده استاندار محترم آذربایجان شرقی نگاه ویژه ای به شهرستان مرند دارند و چندین بار در سخنرانیهای خود از توفیقات شهرستان نام برده و حتی انتظاراتی هم از شهرستان داشته اند و سخنان و حمایتهای ایشان وظیفه ما را سنگین تر و ملزم بر تلاش بیشتر می کند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پیگیری مستمر پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرستان گفت: در سال ۹۳ شهرستان مرند توانست رتبه دوم استانی را در حوزه عمرانی به خود اختصاص دهد که زیر سایه تلاش همکاران و روسای محترم ادارت ذیربط بوده و انتظار داریم در سال جدید که مزین به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی است با تلاشهای وافر به پروژه های نیمه تمام سرو سامان دهیم.

کرمی با اشاره به اینکه در سال جاری اقدامات و کارهای خوبی در حوزه عمران شهرستان انجام شد، ابراز داشت: در سال‌ جاری پروژه‌ های عمرانی شهرستان در مسیر مناسب ساماندهی شدند تاجایی که اخذ مجوز احداث آزادراه تبریز- مرند- بازرگان یکی از موفقیت های بزرگ در حوزه عمران و توسعه استان و شهرستان مرند بود.

وی با بیان اینکه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان نقش کلیدی در توسعه شمال غرب کشور خواهد داشت، ادامه داد: تصویب این طرح در هیئت دولت نشان از توجه آنها به استان بود .

کرمی گفت: در سال جاری باید برای اتمام پروژه های نیمه تمام شهرستان همت ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم گامهای مهمی در راستای عمران و آبادانی شهرستان در حوزه های مختلف برداریم.

وی افزود : میانگین تخصیص اعتبارات در سال قبل ۷۰ درصد و در برخی حوزه ها ۱۰۰ درصد بود که امیدورام در سال ۹۴ این رقم به ۱۰۰ درصد برسد چراکه با اجرای پروژه های نیمه تمام عمرانی علاوه بر سرو سامان دادن به وضعیت پروژه ها می توان قدمی در جهت ایجاد اشتغال هم برداشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند گفت:در سال ۹۳ تلاشهای زیادی در جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال داشته ایم و امیدوارم در سال جدید بتوانیم قدمهای مثبتی برای اشتغال برداریم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به موفقیت تیم مذاکره کننده ایران با ۱+۵ گفت: تیم مذاکره کننده توانست دنیا را تسلیم خواسته های ملت ایران کند که این موفقیت با حمایتها و راهنمایی مقام معظم رهبری و کار کارشناسی دولت تدبیر و امید بوده است .

وی گفت : به لطف خدا و با حمایت مقام معظم رهبری و حمایت‌های بی‌نظیر ایشان از تیم مذاکره‌کننده و حمایت شجاعانه رئیس جمهور از مذاکرات هسته‌ای، امکان توافقات هسته ای فراهم شد .

وی افزود : در دوره های قبل مذاکرات در سطح معاونین برگزار می شد و حتی چندین بار بعد از مذاکرات قطعنامه هایی بر علیه ایران صورت می گرفت و رسانه ها همیشه مذاکرات را موفقیت آمیز به تصویر می کشیدند ولی در دولت تدبیر و امید حتی یک قطعنامه بر علیه ایران صادر نشده که این موفقیت بزرگی بر کشور است.

کرمی گفت: عرصه دیپلماسی به مراتب سخت تر و پیچیده تر از جنگ است و تیم مذاکره کننده توانست با موفقیت این مرحله حساس را طی نماید .

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت: حساس ترین و مهمترین موضوع شهرستان در سال جاری برگزاری انتخابات خبرگان رهبری ، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر کشکسرای است.

وی گفت: مظلوم ترین ایام برای فرمانداری ایام انتخابات است چراکه با چالشهای بسیاری مواجه هستیم و همکاران در برگزاری بهتر این انتخابات باید بهتر و بیشتر تلاش کنند و حتی نوع جهت گیری همکاران باید بی طرفی و وظیفه آنها برگزاری دقیق و قانونی انتخابات باشد .

ایشان تاکید کردند : جهت گیری همکاران باید در ایام انتخابات بی طرفانه بوده و همکاران بیشترین وقت خود را در زمینه بهتر برگزار شدن انتخابات قرار دهند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت : سال ۹۴ سال پر تحولی است که ابتدایش به تفاهم سیاسی هسته ای آغاز شد و انتهایش به برگزاری انتخابات ختم می شود .

کرمی اظهار امید واری کرد: امیدوارم در سال ۹۴ در حوزه های مختلف و در جهت پیشرفت و اعتلای شهرستان بهتر قدم برداریم و اطمینان مردم نسبت به دولت بیشتر و بهتر شود .