به گزارش اخبار به روز مرند: فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه  که در سالن کنفرانس شهرداری مرند برگذار شد از دستگاه های خدمات رسان خواست تا از فعالیت های در جهت محرومیت زدایی  مستندسازی انجام دهند . راستگو گفت :در طی سال گذشته و سال جاری برای آسفالت ریزی محله میناخور از سوی شهرداری […]

به گزارش اخبار به روز مرند: فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه  که در سالن کنفرانس شهرداری مرند برگذار شد از دستگاه های خدمات رسان خواست تا از فعالیت های در جهت محرومیت زدایی  مستندسازی انجام دهند .

راستگو گفت :در طی سال گذشته و سال جاری برای آسفالت ریزی محله میناخور از سوی شهرداری مرند سه میلیارد و هفتصد میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی از احداث پایگاه اورژانس  و یک باب مدرسه سه کلاسه با اعتبار بیست  میلیارد ریال در محله علی آباد شهر مرند که جزء محلات محروم می باشد خبر داد.

راستگو گفت : ۱۵ محله غیررسمی در هفت محله شهر مرند به مساحت ۴۱۳ هکتار شناسایی شده است که دستگاه های ذیربط باید در سال جاری و سال های آینده با حمایت بسیج سازندگی سپاه ناحیه مرند در جهت محرومیت زدایی این مناطق اقدامات لازم و پروزه های عمرانی ،خدماتی و بهداشتی را انجام دهند.

بر اساس این گزارش در این جلسه معاون دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری ایران از شناسایی ۲۷۰۰ محله غیررسمی دارای بافت فرسوده در ایران که ۱۹ میلیون نفر در این محلات سکونت دارند خبر داد.

استادی درادامه  با بیان اینکه در حال حاضر ۶۶۴ پروژه عمرانی و خدماتی در طی سال های ۱۳۹۴ و ۹۵ در ۱۹۷ منطقه ایران هدف گذاری شده اند گفت :برای ۶۶۴ پروژه در طی سال گذشته و سال جاری مبلغ بیش از سه هزار و ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار به صورت اهرمی هزینه شده است.

وی خاطر نشان کرد : در شهر مرند هفت محله این شهر توسط ستاد بازآفرینی استان به عنوان محله های هدف برای محرومیت زدایی مشخص شده اند که تاکنون سه پروژه در دو  محله علی آباد،میناخور شهر مرند اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

معاون دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری ایران همچنین اظهار داشت : از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی کشور مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال جهت محرومیت زدایی و اجرای پروزه عمرانی در مناطق هدف گذاری شهر مرند تخصیص یافته است که این میزان اعتبار از اعتبار تخصیص یافته تمامی شهر های استان آذربایجان شرقی بیشتر است.

DSC_0059 DSC_0060 DSC_0062 DSC_0064