به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با فرزندان ممتاز آزاده شهر های مرند و جلفا ضمن تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس ، درس ایثار و مقاومت است و خانواده های شهدا ، جانبازان و آزادگان جز وفادارترین قشر ها به انقلاب هستند . وی […]

به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با فرزندان ممتاز آزاده شهر های مرند و جلفا ضمن تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس ، درس ایثار و مقاومت است و خانواده های شهدا ، جانبازان و آزادگان جز وفادارترین قشر ها به انقلاب هستند .

وی با اشاره به جنگ ظالمانه و تحمیلی بر کشور  افزود: در طول تاریخ طولانی ترین ، پر خسارترین و پر وقت گیر ترین جنگ بوده است و کشور ایران توانست با اقتدار و سربلندی با رشادتها و جان فشانی عزیزان خود پیروز میدان شود .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش گروهک های تکفیری برای از بین بردن  اسلام و تشییع بیان داشت: گروهک داعش تکامل یافته طالبان از لحاظ تفکر است و تلاش این گروهک ها از بین بردن اسلام و تشییع است.

وی گفت: در تمام کشور های همسایه نیرو هایی مستقر هستند  که هزینه های زیادی برای از بین بردن اسلام صرف می کنند که نمونه بارز آن در کشور عراق و سوریه است .

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه چندین شهید مدافع حرم تقدیم اسلام شده اظهار داشت: شهرستان مرند  پنج مدافع حرم تقدیم اسلام  و اهل بیت کرده که در سایه شهدا ، جانبازان و آزادگان در امنیت و آسایش هستیم .

فرماندار ویژه در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان عنوان داشت:این شهرستان ظرفیت و پتانسیل قوی در امر سرمایه گذاری دارد  و باید زمینه را برای حضور سرمایه گذار فراهم و از آن حمایت کنیم .

وی با اشاره به ایجاد شرایط لازم برای ورود بخش خصوصی گفت: هیچ دولتی به تنهایی توانایی ایجاد اشتغال برای همه در کشورش را ندارد ولی می تواند زمینه و زیر ساخت های لازم را برای حضور سرمایه گذار فراهم کند .

وی گفت: منابع داخلی کشور محدود است و باید به سمت جذب سرمایه گذار حرکت کنیم و با وحدت و انسجام مشکلات را برطرف کنیم .

راستگو ادامه داد :شهرستان مرند در حوزه های گردشگری ، خدماتی ، صنایع تبدیلی ، واحد های صنعتی ظرفیت های فراوانی دارد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره به اینکه در سطح شهرستان اقدامات وسیعی برای توسعه و رفع مشکلات صورت گرفته خاطر نشان شد :کلنگ زنی  هفده پروژه در زمینه ساخت خانه بهداشت و درمانگاه در حوزه بهداشت و درمان که بیش از ۲۲ میلیارد تومان ،افتتاح بخش خیر ساز همودیالیز ، nicu  در محل بیمارستان حجت کوه کمر و چندین درمانگاه در حوزه روستایی ، ساخت کلینیک فوق تخصصی شهید باکری  از جمله اقدامات دولت در زمینه بهداشت و درمان در شهرستان است .

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدرسه سازی گفت: در حوزه مدرسه سازی و جذب خیرین در سطح استان رتبه اول را داریم و چندین مدرسه مورد بهره برداری قرا گرفته و در آینده شاهد  افتتاح مدارس خیر ساز هم خواهیم بود .

DSC_0001 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0007 DSC_0008DSC_0014 DSC_0041 DSC_0050 DSC_0074