به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در سخنرانی خود در مسجد جامع روستای باروج شناسایی و رفع مشکلات روستائیان را یکی از سیاستهای کارگزاران دولت دانست. علیار راستگو  گفت: رفع مسائل و مشکلات مردم روستا ها و شهر ها با همکاری مردم و مشارکت  آنها صورت می گیرد […]

به گزارش اخبار به روز مرند :معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در سخنرانی خود در مسجد جامع روستای باروج شناسایی و رفع مشکلات روستائیان را یکی از سیاستهای کارگزاران دولت دانست.

علیار راستگو  گفت: رفع مسائل و مشکلات مردم روستا ها و شهر ها با همکاری مردم و مشارکت  آنها صورت می گیرد و اگر مردم مشارکت کمتری داشته باشند هر چند دولت دارای منابع مالی بسیاری باشد توسعه با مشکل مواجه شده و نمی توان مشکلات را رفع کرد .

وی گفت:توسعه فرایندی مستمر، درون زا و متوازن است و باید با همراهی مردم به آن دست یافت، باید مردم روستاها برای دستیابی به توسعه قدم بردارند.

راستگو بیان داشت: هدف دولت ، رفع مشکلات و خشنودی و رضایت مردم  است و باید با همکاری، مشارکت و همسویی بیشتر، به روند رفع مشکلات کشور و تحقق رونق پایدار اقتصادی شتاب بیشتری دهیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به حمایت از تولید افزود: نقش اساسی دولت ایجاد  فکر مناسب  برای تولید و حمایت از تولید است .

وی گفت: باید در راستای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب  مبحث ( اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ) را اجرایی کنیم .

راستگو افزود: باید اقتصاد مقاومتی را در جامعه نهادینه کرده و همگی تلاشی جهادی گونه داشته باشیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : باید تلاش کنیم کشور را  از بسیاری جوانب  بی نیاز از بیگانگان کنیم و فقط شعار مرگ بر آمریکا کافی نیست بلکه باید در عمل آنرا به اثبات برسانیم.

وی تصریح کرد : دولت تدبیر و امید با دارا بودن شرایط بد اقتصادی توانسته اقدامات زیادی برای توسعه کشور باالخص در روستا بردارد .

وی با اشاره به حمایت دولت از بخش صادرات گفت: دولت تدبیر و امید توانسته با تدابیر لازم اقدامات مناسبی در حوزه حمایت از بانکها و صادرات بردارد که نمونه بارز آن کمتر بودن بهره بانکی و حمایت از صادرات از محل صندوق ذخیره ارزی است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات روستا گفت: با دستگاههای ذیربط در جهت رفع مشکلات روستا تلاش خواهیم کرد .

در این دیدار فرزان بخشدار یامچی ، قیدر رئیس صندوق کار آفرین امید و مهندس زاهدیان رئیس شرکت توزیع برق شهرستان معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند را همراهی کردند

عمده مشکلات مطرح شده در روستا : نبود فاضلاب و لوله کشی آب مناسب ، مشکل قالی بافان و بیمه آنها ، نبود آب زراعی کافی ، نبود آسفالت مناسب در مسیر روستا.

DSC_0001 DSC_0004 DSC_0005DSC_0019