معاون استاندار آذربایجان شرقی  در جلسه ای با محوریت طرح توسعه بیمارستان  آیت اله حجت کوه کمری با حضور مسئولین شبکه بهداشت  در محل فرمانداری مرند  برگزارشد   به گزارش اخبار به روز مرند تقی کرمی  با اشاره به وضعیت  و کمبود تخت در تنها بیمارستان  شهرستان گفت : شهرستان مرند در حال حاضر دو بیمارستان […]

 

معاون استاندار آذربایجان شرقی  در جلسه ای با محوریت طرح توسعه بیمارستان  آیت اله حجت کوه کمری با حضور مسئولین شبکه بهداشت  در محل فرمانداری مرند  برگزارشد

 

به گزارش اخبار به روز مرند تقی کرمی  با اشاره به وضعیت  و کمبود تخت در تنها بیمارستان  شهرستان گفت : شهرستان مرند در حال حاضر دو بیمارستان دارد که هر دو دارای که شناسایی هستند ولی در عمل فقط یک بیمارستان با یکصد تخت ارایه خدمات می کند. که با شرایط فعلی و نیاز شهرستان باید تعداد تخت های بیمارستان حجت کوه کمری به ۲۵۰ تخت افزایش پیدا کند که متاسفانه به تعداد ۱۵۰ تخت کمبود داریم. خاطر نشان کرد ،طرح تحول سلامت که از شاهکارهای دولت تدبیر و امید بوده است علاقمندی زیادی را در جهت ارائه خدمات در بین مردم پیدا کرده که در قبال آن باید کیفیت خدمات دهی در بمارستان و سایر مراکز در حد استاندارد باشد .

 

فرماندار ویژه شهرستان مرند با  بیان اینکه : طی بازدید های مکرری که از بیمارستان حجت کوه کمر داشته ایم به علت کمبود تخت ، بیماران زودتر ترخیص می شوند و یا در صف انتظار برای پذیرش در سایر بخشها هستند  این مشکل بهداشتی ودرمانی را در این بیمارستان از خواسته ها ی برجق شهروندان دانست و افزد در پیگیریهای انجام شده حضوری و کتبی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز آقای دکتر صومی متعهد شده که در جهت رفع مشکلات کمبود تخت  مساعدت های لازم را انجام بدهند که بخشی از آن تامین شده است ست .

 

وی همچنین از مساعدت و اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی آقای شافعی معاونت فنی و زیر بنایی سازمان برنامه بودجه خبرداد و افزود  با توجه به کمبود فضای موجود  فرمانداری از محل ماده ۱۸۰ منابع مالی در جهت راه اندازی ساختمان شبکه منابع مالی  به دلیل کمبود منابع مالی با مشکل مواجه هستیم. این اعتبار برای راه اندازی بخش ام آر ای هزینه خواهد شد که متاسفانه بدلیل کمبود فضای مناسب هنوز راه اندازی نشده است

کرمی گفت با توجه به املاک موجود شبکه بهداشت ودرمان از محل فروش املاک مازاد برای توسعه بیمارستان مجوز های لازم از دانشگاه علوم پزشکی تبریز لاخذ شده ولی باشرایط مئوجود فعلا فروش املاک  متوقف شده از مو.افقت دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای احداث مجتمع عالی سلامت در زمینی بوسعت ۵۰۰۰هزار متر مربع در دو محل پیشنهاد شده که بزودی عملیاتی خواهد شد

 

 

این مقام مسئول دولتی اظهار امیدواری کرد با احداث بیمارستان جدید ۳۰۴ تختخوابی در صورت تامین منابع مالی  اکر صد در صد تامین شود در مدت زمان شش سال زمان نیاز دارد گفت :نحوه و سرعت اجرا طرح توسعه بیمارستان باید در اولویت قرار گیرد تا بتوان حداقل باری از مشکلات حوزه سلامت شهرستان برداشته شود.

این بیمارستان واقع در شهرک ولیعصر مرند در زمینی بوسعت ۶ هکتار پیش بینی شده و برای عملیاتی شدن  دو میلیون متر مکعب جهت خاکبرداری در طول سه ماه دارد که مجوز های لازم از جمله پدافند غیر عامل و موافقت نامه محیط زیست و سایر مجوز های اخذ شده است.

۳

در ادامه  این جلسه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان افزود: با اشاره به کمبود تخت در محل بیمارستان بیان داشت: از شاخصهای آماری در سطح کشور در جهت کمبود تخت با مشکل مواجه هستیم که نیاز به توجه ویژه ای داریم.

دکتر شیخ با اشاره به راه اندازی اسکن دولتی گفت: برای راه اندازی اسکن دولتی در محل بیمارستان مجوز های لازم اخذ شده که متاسفانه به دلیل کمبود فضا با مشکل روبرو هستیم.فقط بیماران اورژانسی را پذیرش داریم و بقیه بیماران در پذیرش برای بستری هستند .

احداث ساختمان دیالیز ، ساختمان پشتیبانی ، توسعه بخش بستری ، اقامت موقت پزشکان ، توسعه اورژانس ، اتاق مهد کودک از طرحهای توسعه بیمارستان حجت کوه کمر است.

۱