جلسه شورای اداری شهرستان مرند عصر روز گذشته با حضور مدیران دستگاه های اداری ، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری  این شهرستان برگزار شد .   به گزارش اخبار به روز مرند :معاون  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به در پیش بودن […]

جلسه شورای اداری شهرستان مرند عصر روز گذشته با حضور مدیران دستگاه های اداری ، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری  این شهرستان برگزار شد .

 

به گزارش اخبار به روز مرند :معاون  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما و بروز پدیده النینو در شمالغرب کشور گفت:تامین سوخت دوم جای نگرانی وجود ندارد و در دیدار با مدیر کل شرکت نفت استان ، که قول مساعد بر تامین سوخت مورد نیاز را داده اند ولی لازم است در تامین سوخت برخی مراکز حساس ، مراکز درمانی ، مدارس ،نانوایی ها توجه بیشتری داشته باشید .

وی گفت: در صورت برودت شدید هوا جهت تامین سوخت منازل ، گاز دستگاه های اداری و کارخانجات قطع خواهد شد که لازم است در تامین سوخت دوم همت کنید .

تقی کرمی در ادامه با اشاره به توهین برنامه فیتیله از شبکه دو گفت: این حرکت شبکه دو و برنامه فیتیله را در توهین به مردم آذربایجان به شدت محکوم می کنیم.

وی گفت: دشمنان این کشور سعی دارند بین اقوام اختلاف ایجاد کرده و با این نوع حرکات در تلاش برای آسیب رسانده به کشور عزیزمان هستند .

کرمی بیان داشت : دشمنان و استکبار در تلاش برای از بین بردن وحدت ملت ایران است و این را بدانند مردم آذربایجان همیشه در کنار رهبر و کشور و نظام بوده و خواهند بود.

وی افزود: با اینکه رسانه ملی نسبت به این حرکت و توهین عذر خواهی کرده ولی لازم با عوامل و یا عواملین این برنامه به شدت برخورد نماید که مسئولین ارشد استانی نسبت به این موضوع به شدت موضع گیری نموده اند .

کرمی خاطر نشان کرد ، امروز اگر به ترکها اهانت شده که البته این چنین بار است که لازم با برخود قوی به این موضوع به طور کامل این مسائل رفع شده و دیگر شاهد چنین موضوعاتی نباشیم .

وی در ادامه سخنان پر محتوا خود با اشاره به موضوع برجام اظهار داشت: چه بخواهیم و چه نخواهیم دشمنان راضی به سرانجام رسیدن برجام نبودن و عده ای در تلاش برای عدم موفقیت دولت در مسئله برجام بودند .با اجرای توافق کشور در مسائل سیاسی با پیشرفت هایی روبرو شده که از جمله آن ورود مقامات و شخصیت های بلند مرتبه کشور های قدرتمند در عرصه اقتصاد و سیاست است  ولی در سالهای قبل حتی یک بار شاهد چنین موضوعاتی نبودیم .

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: مسئله برجام مختص یک جناح یا یک گروه خاصی نیست بلکه متعلق به کشور و نظام است و جا دارد همه مردم و مسئولین در تحقق برجام تلاش کنند و برجام را مختص یک جناح کردن ظلم به ملت و کشور است. چرا که  تیم دیپلماسی کشور در به سر انجام رسیدن برجام با راهنماییهای مدبرانه   مقام معظم رهبری تلاش زیادی انجام داده اند که نباید نادیده شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به انتخابات درپیش روی کشور گفت: بحث انتخابات یکی از موضوعات اصلی کشور است و لازم است تمامی مدیران در اجرای هر چه با شکوهتر و حضور چشمگیر مردم در کنار  صندوقهای اخذ رای تلاش مضاعفی داشته باشند . اظهار داشت ، سلامت انتخابات باعث ایجاد امنیت و دلگرمی در مردم می شود ولی اگر درسلامت انتخابات خدشه ای وارد شود مشکلات زیادی را در پیش خواهیم داشت.

وی از کلیه مسئولین ادارات خواست تا با اعلام مشخصات امکانات خود از جمله وسایل نقلیه در اختیار خود اعم از دولتی و استیجاری به فرمانداری جهت حضور آنها در انتخابات اقدام واز هر گونه استفاده ازاموال دولتی برنفع و یا علیه یک کاندیدا خوداری کنند . در صورذت مشاهد قابل گذشت نیست و به شدت برخورد خواهد شد .

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند با بیان اینکه مرند در بسیاری از حوزه ها  با قرار گرفتن در شارهرگ اورپا و آسیا و همجواری با منطقه آزادارس تبدیل به کار گاه سازندگی شده است از جمله در بخش راه و شهر سارزی در استان آذر بایجانشرقی بی نظیر است  ،افزود  ،پیشرفت در حوزه راه سازی با کمک  و پیگیریهای نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس  و سایر مسئولین بوده که از جمله آن در محور مرند –زنوز، مرند جلفا ، مرند کشکسرای و .. است و در بازدید انجام گرفته از مسیر راه مرند جلفا مقرر شده تا دهه مبارک فجر امسال بخشی از این مسیر زیر بار ترافیک رود.

وی با اشاره به مشکلات بهداشتی و در مانی برای شهروندان مرندی در کمبود تخت  بیمارستان شهرستان مرند گفت : بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی آیت اله حجت کوه کمر به تنهایی جوابگویی نیاز هایشهروندان نمی باشد افزود  به برکت سفر رئیس جمهور محترم به استان آذربایجان شرقی مجوز احداث بیمارستان ۳۰۴ تختی صادرشده که در مراحل اداری برای شروع کلنگ زنی و ساخت هستیم.و در بحث ام آر آی مشکلی از باب تجهیزات و تامین منابع مالی نداریم ولی مشکل اصلی بحث مکان است که امید است با رفع این مشکل بتوانیم در خود بیمارستان با مشارکت بخش خصوصی بزودی راه اندازی کنیم .

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به احداث  درمانگاه تخصصی در محل بیمارستان قدیم مرند گفت: محل احداث درمانگاه تخصصی برای کلنگ زنی و ساخت اورژانس تخصصی نیز در روزهای آتی خبرداد و خاطر نشان کرد  . نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در بخش سلامت قابل تقدیر است که امسال ۸۰میلیارد  ریال در بخش روستایی یارانه اعطا کرده است  در این بخش

وی با اشاره به مشکل تبریز کف افزود: تمامی دستگاه های خدمات رسان و مسئولین دغدغه مشکلات تبریز کف را داشته ایم ولی کلیه دستگاه ها و بانک ها در رفع مشکلات این عزیزان نهایت همکاری را داشته باشند .

کرمی :  همچنین نقش دهیاران را در عمران آبادانی روستاها بسیار مهم دانست و اظهار داشت نهاد دهیاران نهاد دولتی است و دستگاه ها موظف به همکاری با دهیاران می باشند و ملکف به جوابگویی هستند .

در این جلسه دکتر  حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ، محمدی رئیس شرکت نفت ، زارعیان رئیس دادگستری ، فتاحی دادستان و حسینی رئیس اداره گاز شهرستان مرند در مورد اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات و تشمیل ستاد ویژه رسیدگی به جرایم تخلفاتی انتخابات در دادگستری مرند -تامین سوخت مورد نیاز برای کارگاههای صنعتی و خدماتی بعنوان سوخت دوم ،مقابله با سرمای سخت و برودت هوا مطالبی را بیان داشتند ودر خاتمه مسئولین جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – اداره ورزش و جوانان -دانشگاه آزاد اسلامی – اداره مخابرات معرفی و از خدمات مسئولین قبلی تقدیر شد

۵۹    ۶۶ ۱۲۵     ۲۱۸